Uredništvo    30. junij 2014
SP, osmina finala

Francija težje od pričakovanj

Francozi so se z Nigerijci lep čas pošteno mučili, nato pa je prisebni Paul Pogba zabil odrešilni zadetek. Nigerijci so bili enakovreden tekmec, na trenutke celo boljši, na koncu pa so jim pošle moči.
1.4.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Estadio Nacional, Brasilia, Gledalcev: 67882, Sodnik: Mark Geiger (ZDA)

1 : 0

2 : 0

Francija: Hugo Lloris, Laurent Koscielny, Patrice Evra, Raphaël Varane, Mathieu Debuchy, Paul Pogba, Blaise Matuidi, Mathieu Valbuena (od 94. Moussa Sissoko), Yohan Cabaye, Olivier Giroud (od 62. Antoine Griezmann), Karim Benzema.
Trener: Didier Deschamps
Nigerija: Vincent Enyeama, Joseph Yobo, Efetobore Ambrose, Kenneth Omeruo, Juwon Oshaniwa, John Obi Mikel, Ogenyi Onazi (od 59. Reuben Gabriel), Victor Moses (od 89. Uche Nwofor), Peter Odemwingie, Emmanuel Emenike, Ahmed Musa.
Trener: Sunday Oliseh
Francozi so bili pred začetkom današnje tekme sicer favoriti, toda Nigerijci imajo v svojih vrstah kar nekaj kakovostnih nogometašev, kar je obetalo napeto tekmo. Pravzaprav je bila slednja res precej izenačena. Afričani so se od samega začetka dobro upirali Francozom, ki so na tem mundialu delovali dokaj suvereno.

Nigerijci so celo bolje začeli tekmo in v 17. minuti imeli tudi prvo priložnost. Nigerijci so izvedli prosti strel, vendar je žoga zletela mimo francoskega gola. Na drugi strani v 21. minuti priložnost za Francijo, ko je po desnem boku potegnil Valbuena, podaj v sredino, Pogba je dobro streljal, Eneyama pa se je izkazal. Francozi so počasi prevzeli vajeti igre v svoje noge, pravih priložnosti pa ni bilo. V 40. minuti je priložnost zastreljal Debuchy, pred odhodom na odmor pa je imela svojo priložnost tudi Nigerija, Lloris se je izkazal ob strele Emenikeja.

Valbuena je bil danes zelo aktiven, tudi na začetku drugega polčasa. Francoski igri so manjkali konkretni streli in zadnje podaje. Na drugi strani je bil pri Nigerijcih najbolj aktiven Emenike. Afričani so bili v drugem polčasu boljši nasprotnik, kar bi v 63. minuti skorajda prineslo korist, ob strelu Odemwingieja se je izkazal Lloris.

Nigerijci so pretili, toda tudi Francozi niso bili brez priložnosti. V 70. minuti se je Benzema znašel sam pred nasprotnim vratarjem, ki pa se je izkazal z izjemno obrambo. Gol Francije je visel v zraku. V 77. minuti je Cabaye zadel prečko, nato pa je Paul Pogba z glavo le zadel v 80. minuti. Utrujeni nigerijski nogometaši so nato povsem padli v igri, tako da so si na koncu zabili še avtogol, Francija pa je v četrtfinale napredovala z izidom 2:0.