Uredništvo    15. junij 2016
Euro 2016

Francija uspešna tudi v drugo

Francija je uspela tudi v drugo. Tudi tokrat so varovanci selektorja Didierja Deschampsa ekstremno dolgo mučili in trli nasprotnika. Albanija je padla šele po 90 minutah igre in Francija je že v izločilnih bojih.
16.6.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Stade Vélodrome, Gledalcev: , Sodnik: W. Collum (ŠKO)
Francija: Hugo Lloris, Laurent Koscielny, Adil Rami, Patrice Evra, Bacary Sagna, Blaise Matuidi, N'Golo Kante, Kingsley Coman (od 68. Antoine Griezmann), Dimitri Payet, Olivier Giroud (od 77. Andre-Pierre Gignac), Anthony Martial (od 46. Paul Pogba).
Trener: Didier Deschamps
Albanija: Etrit Berisha, Ansi Agolli, Andi Lila (od 71. Odise Roshi), Mergim Mavraj, Arlind Ajeti (od 85. Frederic Veseli), Elseid Hysaj, Ermir Lenjani, Burim Kukeli (od 74. Taulant Xhaka), Amir Abrashi, Ledian Memushaj, Armando Sadiku.
Trener: Giovanni De Biasi

Francija je v izločilnih bojih evropskega prvenstva!

Domačin Eura je. po minimalni zmagi na petkovi uvodni tekmi Eura proti Romuniji so Francozi nocoj premagali še Albance, ki so na tem evropskem prvenstvu med največjimi "avtsajderji", uvrščen v knock out fazo evropskega prvenstva. Pristaši Francije v prvem polčasu obračuna z Albanijo zagotovo niso pretirano uživali, kajti videli nismo zares prav nič posebnega, Omeniti sicer velja, da sta tekmo v domači reprezentanci na klopi za rezervne nogometaše začela Antoine Griezmann in Paul Pogba. Francoski selektor Didier Deschamps je šel nad Albanijo v formaciji 4-2-3-1, previdno in brez prevelikega tveganja, in večji del tekme mu ni šlo prav nič po načrtih. Ob polčasu so francoski navijači, nezadovoljni z igro, žvižgali kar lastni reprezentanci,

Albanija se je danes res dobro branila, hkrati pa je iskala svoje priložnosti v protinapadih. V 51. minuti so "orli" zadeli celo vratnico francoskega gola, kar so domači navijači, tako kot ob polčasu, pospremili z žvižgi. Tudi Francija je v drugem polčasu zadela okvir gola, to je storil Giroud. Tekmo je naposled prelomil njen zaključek. Francozi so, tako kot proti Romunom, poskrbeli za silovit zaključek. Napadalec Atletica iz Madrida Antoine Griezmann je v 90. minuti srečanja zadel za 1:0. To še ni bilo vse s francoske strani. Globoko v sodnikovem podaljšku je zadel še Dimitri Payet in postavil končni izid srečanja - Francija 2:0 Albanija.

Komentarji: 19
Lamus 16.6.2016, 12:59 Prijavi komentar
Glede Benzemaja pa vsi vemo kako je na stvari, sem čisto na strani francoske zveze. Tak igralce v repki nima placa...
Lamus 16.6.2016, 12:58 Prijavi komentar
Ne pametujem samo svoje mnenje izražam, lahko se tudi normalno pogovarjava a ne?:) Löw oz. Nemci so pač edini konkreten primerza katerega ti znam argumentirat določene zadeve :) Glede Conteja se pa pač cela javnost pritožuje da je izbral slabo ekipo, to ni moja ideja...Če kdo pametuje si lahko to tudi ti ti, ki kot kavč selektor govori kaj je pametneje narediti...Ti ljudje so s temi igralci dneve in noči in valda da vedo kateri je psihološko bolj pripravljen in kateri sodi v repko in kateri ne...In verjamem da sta včeraj Pogba in Griezmann sedela zaradi taktičnih zamisli, saj je tudi Deschamps sam to potrdil :) verjamem tudi da Lacazzet še vedno ni material za repko, da so mesta kjer igra on zafilana s pomembnejšimi igralci., isto velja za Saula...In ne trener in selektor niti približno ni isto, kot pravim en ima boljše sposobnosti se fokusriat na dolgi rok, drugi pa na turnirje in tekme na vsake pol leta...kar je vse prej kot lahko delo :) Lahko pa začneš delat licenco za trenerja in bomo videli kako bi se ti odločil :) Verjetno najboljše, sodeč po tovjih besedah se igralce zbira po imenu in tako kako močni so na papirju.
mojster 16.6.2016, 12:11 Prijavi komentar
Trenerje / selektorje.... pogovorno je to az mene isto...tisti ki vodi ekipo ki igra:)
In dej mi tule braniš trenerje...jooo ej, pa če sedijo Ferguson, Mourinho, Heynckes, Hitzfeld pa nevem kdo še ko ni logično da Kane izvaja kote pa ne mi rečt da je to za kej dobr ker ni za nč...da Vardy ne pride niti iz klopi pa je drugi strelec angleške lige...da pusti Saula doma? tip je garau celo leto za simeoneta...to ej tip igralca ki ga vsak hoče...ki pusti dušo za grb na prsih ampak ne to ni zadost tip lahka še obrne tk 5 igraucou na enkrat v polfinalu lige pravkov...koga to ne prepriča razn del bosqueja??? pa u kerem svetu sta Giroud-Gignac bolša od Benzema-Lacazette...pa kao da ekipi bol koristita...ku***, napadalc nesme zapravit tok šans pa fertik. Griezmann na klopi zaradi kao slabše tekme...pogba na klopi zaradi slabše tekme...pa nemorš se it takih hecou na europskem prvenstu, zber tistih 16 igrauceu, zber jih skupi, igraj nek logičen nogomet ker že zadost niso navajeni igrat skupi ka šele da pol neke nove znanosti ustvarjaš, pa bo use uredu...ne pa tole...
mojster 16.6.2016, 12:05 Prijavi komentar
Pa dej lamus nehi pametovat ker sm užalu tvojga jajcočoheca... Gomez je dau u turškem prvenstvu 26 golov...bomo vidli a jim bo koristu...podolski če je za motivacijo nej ga uzame gospod selektor pa ga naslovi gospod pomočnik selektorja in motivator poldi...nerabi seset na klopi z številko za to.....glede conteja pa...koga pa je pustil doma? Bonavneturo? pa namesto njega uzel vidno boljšega Bernardeschija al da je doma pustil Pirla ki res zaustavlja ekipo v protinapadih.....? upam pa da ne ciljaš balotellija z 3 golih v dveh sezonah
Lamus 16.6.2016, 09:47 Prijavi komentar
Napišeš pa da je edini trener, ki ve kaj dela Conte, istočasno pa pozabljaš da je ravno Conte bil tarča kritik, ko je doma pustil nekatere igralce, ki jih je javnost pričakovala v prvi enajsterici :) hehe...kontradiktorno, se ti ne zdi?IN počakaj, prva tekma je za Italijani, še dve jih pa čakata, po koncu teh bomo videli realno sliko :D
Lamus 16.6.2016, 09:45 Prijavi komentar
@mojster ne na pamet, 100% je tehten razlog za takšne odločitve, najlažje je udrihat po trenerjih :) Ti pa za Lowa povem zakaj sta Gomez in POdolski not...Gomez zaradi teg aker je v turškem prventvu dal 26 golov to sezono, POdoloski je pa še vedno not ker je pač še vedno dober in ker je dober motibvator pa tudi dober vpliva na mlade igralce (Draxler, Sane, Kimmich, Weigl) isto kot Schweinsteiger :) Potrebno je pa ločit med trenerji in selektorji, ki imajo popolnoma različne poglede na nogomet...eno je voditi ekipo skozi celo seozno, drugo pa en mesec :)
Ronnie_10 16.6.2016, 09:15 Prijavi komentar
Hahaha mojster,se ne bi mogu bolj strinjat:D. Trenerji so res najšibkejša točka večine ekip na tem EP.
piksi 16.6.2016, 08:22 Prijavi komentar
Se vidi ogromna razlika mad Giroudem in Benzemajem,mogoče jim bo na koncu zmanjkal ravno Benz,zame največ pokazati Italijani
yyyeb 16.6.2016, 08:17 Prijavi komentar
francozi so si zaslužili še več golov ker so hoteli napadat. albancem je bla pomembna le obramba. ne podpiram defenzife