Uredništvo    26. junij 2016
Euro 2016

Griezmann francoski junak

Irska je proti Franciji vodila, a le do 58. minute, ko je svoj šov začel odlični Antoine Griezmann. Napadalec Atletica iz Madrida je Ircem v drugem polčasu zabil dva gola in poskrbel za izključitev Duffyja.
30.5.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Parc Olympique Lyonnais, Gledalcev: 56000, Sodnik: Nicola Rizzoli (ITA)
2 : 1
Francija: Hugo Lloris, Laurent Koscielny, Adil Rami, Patrice Evra, Bacary Sagna, Blaise Matuidi, Paul Pogba, N'Golo Kante (od 46. Kingsley Coman, od 90. Moussa Sissoko), Dimitri Payet, Olivier Giroud (od 73. Andre-Pierre Gignac), Antoine Griezmann.
Trener: Didier Deschamps
Irska: Darren Randolph, Richard Keogh, Shane Duffy, Seamus Coleman, Stephen Ward, James McCarthy (od 72. Wes Hoolahan), Jeff Hendrick, James McClean (od 69. John O'Shea), Robbie Brady, Daryl Murphy (od 65. Jonathan Walters), Shane Long.
Trener: Martin O'Neill
Vloga favorita na današnji tekmi je bila kristalno jasna in je pripadla Franciji. Toda nogomet je nepredvidljiva igra, kar je dokazal tudi začetek današnje tekme, ki je šokiral gostitelje tega evropskega prvenstva. Že v prvi minuti je sodnik Rizzoli dosodil enajstmetrovko po prekršku Pogbaja nad Longom! Streljal je Brady in zadel! Francoze je hitro prejeti zadetek malce vrgel iz tira in potrebovali so kar nekaj minut, da so se zbrali. Randolph je prvič posredoval v sedmi minuti, ko je ne preveč nevarno streljal Payet. Francozi so nato malce pritisnili, toda Irci jim niso dali dihati, saj so zelo enostavno sestavljali protinapade in Francozom onemogočali bolj odprto igro. Randolph je v 23. minuti dobro posredoval ob prostem strelu Pogbaja. Na drugi strani je bilo vroče tudi Hugu Llorisu, ki je v 38. minuti rešil svoj gol. Zadnjo priložnost v prvem polčasu so si Francozi priigrali v 45. minuti, potem ko so močno pritisnili. Randolph je bil na mestu ob strelu Girouda, potem je do žoge prišel Payet, nastreljal blok in Irska je na odmor odšla z golom prednosti.

Drugi polčas se je začel s pobudo in priložnostjo Francije. Randolph je imel v uvodnih minutah že kar nekaj dela, prav tako branilci pred njim. V 58. minuti so Francozi izenačili. Payet je našel Sagnaja, slednji je podal pred gol, tam pa je dobro reagiral Antoine Griezmann in zadel. Napadalec Atletica je poskrbel za preobrat na tekmi, v 61. minuti je Griezmann zadel še drugič na tekmi in Francija je imela tekmo znova pod nadzorom. Irci so se počasi začeli pomikati nazaj, v 65. minuti pa so ob izključitvi Duffyja, ki je zrušil Griezmann, ostali še z igralcem manj na igrišču. Kinglsey Coman je precej poživil igro Francije v napadu. Kljub še nekaterim poizkusom Francozov se je tekma končala z rezultatom 2:1.