Štadion: Polokwane, Gledalcev: , Sodnik: Ghamdi (Savdska Arabija)
Francija: Hugo Lloris, Patrice Evra, Bacary Sagna, William Gallas, Eric Abidal, Franck Ribery, Florent Malouda, Abou Diaby, Jeremy Toulalan, Sidney Govou (od 69. Mathieu Valbuena), Nicolas Anelka (od 46. Andre-Pierre Gignac).
Trener: Didier Deschamps
Mehika: Oscar Perez, Efrain Juarez (od 55. Javier Hernandez), Hector Moreno, Francisco Javier Rodriguez, Carlos Salcido, Rafael Marquez, Ricardo Osorio, Gerrardo Torrado, Giovani Dos Santos, Carlos Vela (od 31. Pablo Barrera), Guillermo Franco (od 62. Cuahtemoc Blanco).
Trener: Miguel Herrera
Neverjetno, a morda vseeno pričakovano. Francoska izbrana vrsta, ki se lahko pohvali z izjemnimi posamezniki, je še enkrat več razočarala svoje navijače. Raymond Domenech, ki je nocoj postal še manj priljubljen, si je namreč privoščil nov spodrsljaj, izgubil je proti Mehiki. V primeru, da Mehika in Urugvaj v zadnjem krogu remizirata, bo Francija, aktualni svetovni podprvak izpred štirih let, svoje udejstvovanje na svetovnem prvenstvu končala že po prvem delu.
SP 2010 Francija Mehika Javier Hernandez
(vir: Getty Images)

V prvem polčasu ni prav nič kazalo na to, da bo Francija po današnjem večeru trepetala za preživetje. Tehnično dovršeni in izkušeni francoski nogometaši, ki sicer ne igrajo posebej navdahnjene igre, niso dajali občutka, da tekme, ki je v bistvu ključna, ne bodo dobili. Igra je bila trda, agresivna, že v tretji minuti pa je nocoj aktivni Dos Santos s strelom od daleč zadel vratnico, vendar bil pri tem tudi v prepovedanem položaju. Nato sta se zvrstila še poizkusa Vele in Franca, na drugi strani je bil premalo natančen Ribery. Mehičani so bili boljši in v 27. minuti je bilo nevarno, streljal je Salcido, vendar zadel le vratarja Llorisa. Ob koncu prvega polčasa so Francozi le streljali proti vratom Mehike, poizkušal je Anelka, vendar brez uspeha.

Francozi so prvič v drugem polčasu poizkušali v 47. minuti, ko je streljal Ribery, ki pa mehiškega vratarja Pereza ni resneje ogrozil. Nekaj minut pozneje je z razdalje streljal Malouda, ki pa prav tako ni bil natančne. Pravzaprav so bili vsi poizkusi Francozov nocoj jalovi in mehiškemu vratarju niso predstavljali velikih težav. So bili pa zato bolj konkretni Mehičani, ki so v 64. minuti povedli. Hernandez je pobegnil francoski obrambi, prepovedanega položaja ni bilo, in 1:0 za Mehiko.Naslednji pretres na tekmi se je zgodil v 79. minuti – Abidal je v kazenskem prostoru zrušil "igralca" Barrera, sodnik pa pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Blanco. Francozi si do konca tekma priložnosti za zadetek niso priigrali. Zanimivo, Thierry Henry pa je vse skupaj gledal s klopi za rezervne nogometaše.