Uredništvo    8. junij 2012
Poljska in Grčija sta Euro odprli z remijem (1:1)

Poljaki zapravili priložnost

Poljska in Grčija sta poskrbeli za zanimiv uvod v evropsko prvenstvo. Poljaki so hitro povedli, Grki so nato ostali z igralcem manj, a v drugem polčasu hitro zadeli. Nato so rdeče videli še Poljaki in končalo se je z 1:1.
6.2.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Narodni stadion Varšava, Gledalcev: 56070, Sodnik: Carlos Velasco Carballo
Poljska: Wojciech Szczesny, Marcin Wasilewski, Sebastian Boenisch, Damien Perquis, Ludovic Obraniak, Maciej Rybus (od 70. Przemysław Tytoń), Lukasz Piszczek, Eugen Polanski, Jakub Blaszczykowski, Rafal Murawski, Robert Lewandowski.
Trener: Waldemar Fornalik
Grčija: Kostas Chalkias, Avraam Papadopoulos (od 37. Kyriakos Papadopoulos), Vasilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, José Holebas, Giannis Maniatis, Giorgos Karagounis, Sotiris Ninis (od 46. Dimitris Salpigidis), Kostas Katsouranis, Georgios Samaras, Theofanis Gekas (od 68. Kostas Fourtounis).
Trener: Fernando Santos
Poljska je pred pričetkom današnje tekme veljala za rahlega favorita in to je v uvodnih minutah tudi upravičila. Poljaki so bili na začetku prve tekme evropskega prvenstva precej bolj energični od Grkov in že v peti minuti je grškega vratarja preizkusil Murawski. Grki so nato za kratek čas umirili domačine, ki so po lepi akciji v 14. minuti skorajda zadeli, a je bil Lewandowski prekratek. V 17. minuti je bil napadalec Dortmunda na mestu, po akciji po desni strani je žoga prišla do njega, z glavo pa jo je poslal v mrežo Grčije. Grki so poizkusali s posameznimi streli, vendar poljskega gola niso ogrozili. Je pa zato v ospredje stopil španski sodnik Carballo, ki je povsem nepotrebno z drugim rumenim kartonom izključil Papastathopoulosa, nato pa še spregledal igro z roko v poljskem kazenskem prostoru. Polčas so Grki končali z igralcem manj in zadetkom zaostanka.
Poljska Grčija, Robert Lewandowski

Vse je kazalo na to, da Grčijo čaka nemogoča naloga, toda žilavi evropski prvaki iz leta 2004 se niso dali. Že v 51. minuti je "odpadek" v poljsko mrežo pospravil rezervist Salpingidis in šokiral varšavsko nogometno areno. Poljska je bila šokirana, njeni napadi pa so bili v boju s trdno grško obrambo neučinkoviti. Grki so v 63. minuti preko Samarasa na levi vratnici pretili za 2:1, a je bil visokorasli napadalec preveč nespreten za konkreten zaključek akcije. Sledile so minute drame. Szczesny je v kazenskem prostoru podrl Salpingidisa, Carballo ni okleval, pokazal mu je rdeči karton, Grkom pa ponudil enajstmetrovko. Streljal je Karagounis, na gol pa je prišel rezervni vratar Tyton in na veselje pristašev domače reprezentance strel ubranil! Moštvi sta obračun nadaljevali s po desetimi nogometaši na vsaki strani.

Tako Poljaki kot Grki so poizkušali priti do zmage, a hkrati tudi niso preveč tvegali, tako da odprtih strelov, vsaj tistih resnično nevarnih, nismo več veliko videli. Grki so Poljake povsem umirili in srečanje mirno pripeljali do konca. S točko so gostje z balkanskega polotoka zagotovo bolj zadovoljni kot domačini.