Uredništvo    16. junij 2010
Honduras nemočen proti Čilu

Čilenci zmagali z "le" 1:0

Čile in Honduras sta odigrala eno boljših tekem v prvem krogu letošnjega svetovnega prvenstva. Edini zadetek na tekmi je dosegel Beausejour.
9.11.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Nelspruit, Gledalcev: 32664, Sodnik: Eddy Maillet (Sejšeli)
0 : 1
Honduras: Noel Valladares, Sergio Mendoza, Emilio Izaguirre, Osman Chavez, Maynor Figueroa, Wilson Palacios, Edgar Alvarez, Amado Guevara (od 66. Hendry Thomas), Ramon Nunez (od 78. Walter Martinez), Carlos Pavon (od 60. Georgie Welcome), Roger Espinoza.
Trener: Luis Fernando Suarez
Čile: Claudio Bravo, Gary Medel, Waldo Ponce, Jorge Valdivia (od 87. Mark Gonzalez), Matias Fernandez, Rodrigo Millar (od 52. Gonzalo Alejandro Jara), Carlos Carmona, Jean Beausejour, Mauricio Isla, Arturo Vidal (od 81. Pablo Contreras), Alexis Sanchez.
Trener: Jorge Sampaoli
Že v drugi minuti srečanja je prvič poizkusil Bielsa in nakazal, da bodo Čilenci danes igrali izključno na zmago. Honduras je odgovoril nekaj minut zatem, vendar je Nunez streljal naravnost v vratarja Brava. Do 25. minute smo gledali predvsem strele od daleč, nato pa je nevarno poizkušal Isla in za las zgrešil cilj. Deseti minut pred koncem prvega polčasa pa so Čilenci le povedli – zasluženo. Podal je Isla, v sredini pa je do žoge prišel Beausejour in zadel za 1:0. Do konca prvega polčasa smo videli še dve priložnosti, vendar se izid ni spremenil.

Čilenci so tudi v drugem polčasu nadaljevali z lepo, atraktivno igro, ki je obetala še kakšen zadetek. Honduras se je na drugi strani osredotočil na obrambo, do zadetka pa je skušal priti iz protinapadov. Čile je dominiral in si priigral nekaj lepih priložnosti. V 61. minuti je Sanchez streljal tik mimo leve vratnice, tri minute zatem pa je bil gol Hondurasa praktično prazen, vendar je vratar Hondurasa rešil zanesljivi zadetek, ki ga je skorajda dosegel Ponce. Čilenci so na koncu le zmagali, vendar le z izidom 1:0, zagotovo pa bi si zaslužili še kakšen zadetek.
SP2010: Čile - Honduras
(vir: Getty Images)