Uredništvo    19. junij 2014
Svetovno prvenstvo, skupina A, 2. krog

Hrvati razbili Kamerun

Hrvaška je v drugem krogu svetovnega prvenstva po pričakovanjih premagala Kamerun, in sicer s kar 4:0 ter tako izdatno popravila svojo gol razliko pred ključno tretjo tekmo z Mehičani.
12.6.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Arena Amazonia, Manaus, Gledalcev: 39982, Sodnik: Pedro Proenca (POR)

0 : 1

0 : 2

0 : 3

0 : 4

Kamerun: Charles Itandje, Joel Matip, Benoit Assou-Ekotto, Nicolas N'Koulou, Aurelien Chedjou (od 46. Dany Nounkeu), Eyong Enoh, Stephane Mbia, Alexandre Song, Vincent Aboubakar (od 70. Achille Webo), Eric Maxim Choupo-Moting (od 75. Edgar Salli), Benjamin Moukandjo.
Trener: Volker Finke
Hrvaška: Stipe Pletikosa, Darijo Srna, Dejan Lovren, Vedran Ćorluka, Danijel Pranjić, Ivan Perišić (od 78. Ante Rebić), Luka Modrić, Ivan Rakitić, Sammir (od 72. Mateo Kovačić), Mario Mandžukić, Ivica Olić (od 89. Eduardo).
Trener: Ante Čačić
Pekel Arene Amazonia v Manausu so danes po Italijanih in Angležih podoživeli še nogometaši Hrvaške in Kameruna, ki sta v Amazoniji bila pomembno bitko v boju za drugo mesto v skupini A. Prvič je v hrvaških vrstah nastopil na uvodni tekmi suspendirani Mario Mandžukić, selektor Niko Kovač pa je glede na uvodno tekmo opravil še dve zamenjavi in sicer je na levem boku obrambne vrste Šimeta Vrsaljka zamenjal Danijel Pranjić, mladega Matea Kovačića pa Sammir. Kamerunci so srečanje začeli s podobnim deficitom kot Hrvati proti Brazilcem, saj je zaradi poškodbe odpadel njihov prvi napadalec Samuel Eto'o.

Kamerunci so srečanje začeli izjemno, saj so prvi nevarnejši strel sprožili že v drugi minuti, ko je zapretil agilni Benjamin Moukandjo. Sledile so minute Kameruna, ki je kazal veliko želje po hitrem golu, v tej želji pa so afriški predstavniki na koncu tudi pregoreli, saj je Hrvaška svoj prvi strel na vrata Charlesa Itandjeja sklenila z zadetkom. Po predložku Darija Srne je Aurelien Chedjou zgrešil žogo, na pravem mestu pa se je znašel veteran Ivica Olić, ki je z bližine zanesljivo zadel v polno. Le sedem minut kasneje so bili Hrvati na pragu podvojitve vodstva, a po akciji s kota Ivan Perišić ni bil dovolj natančen. V nadaljevanju polčasa so Hrvati povsem umirili Kamerunce in prevzeli nadzor, zmagi pa so se vnovič močno približali pet minut pred koncem prvega dela igre, ko je portugalski sodnik Pedro Proenca povsem upravičeno pokazal četrti rdeči karton na letošnjem svetovnem prvenstvu. Prekršek je storil motor kamerunske igre na sredini Alex Song, ki je nešportno udaril Maria Mandžukića in se upravičeno podal proti slačilnicam.
Hrvaška

Že v 48. minuti je bilo 2:0 za Hrvate. Izjemen gol je zabil Ivan Perišić. Kamerunski vratar je slabo izbil žogo, Perišić pa se je na sredini igrišča zapodil v šprint, pobegnil obrambi in zabil čudovit gol. Hitro po doseženem golu je imela Hrvaška še eno lepo priložnost, po podaji Sammirja je stoodstotno priložnost zapravil Mandžukić. V 61. minuti je bila tekma dokončno odločena. Po podaji iz kota je z glavo, tako kot zna najbolje, zadel Mandžukić. Kamerunci so bili zdaj povsem razbiti in le deset minut pozneje prejeli nov zadetek. Tudi tega jim je zabil Mandžukić. Do izteka srečanja so si Hrvati priigrali še nekaj priložnosti, vendar je ostalo pri izidu 4:0.