Uredništvo    27. junij 2016
Euro 2016, osmina finala

Grande Italija v četrtfinalu!

Italija je potrdila sloves ekipe, ki je izrazito turnirska. Po doslej prikazanem verjetno najboljša reprezentanca tega evropskega prvenstva je v četrtfinalu, potem ko je izločila aktualno prvakinjo Španijo.
24.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Stade de France, Gledalcev: , Sodnik: C. Cakir (TUR)
Italija: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Mattia De Sciglio, Alessandro Florenzi (od 84. Matteo Darmian), Daniele De Rossi (od 54. Thiago Motta), Marco Parolo, Emanuele Giaccherini, Eder (od 82. Lorenzo Insigne), Graziano Pelle.
Trener: Antonio Conte
Španija: David De Gea, Sergio Ramos, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Jordi Alba, David Silva, Juanfran, Cesc Fabregas, Nolito (od 46. Aritz Aduriz, od 81. Pedro), Alvaro Morata (od 70. Lucas Vazquez).
Trener: Julen Lopetegui
Italija in Španija sta v Parizu odigrali derbi osmine finala Eura, ki je pomemben tudi v kontekstu Nemčije, ki bo v četrtfinalu igrala z zmagovalko tega obračuna. Italijani, ki so na evropsko prvenstvo prišli brez nekaterih pomembnih igralcev, so srečanje začeli agresivno in prevzeli pobudo. Tudi prvo priložnost na tekmi so si priigrali. Florenzi je v osmi minuti s prostega strela podal pred gol, tam je bil najvišji odlični skakalec Graziano Pelle, De Gea pa je bil na mestu. V 11. minuti nov poizkus Italija, s škarjicami je bil nevaren Giaccherini, De Gea je odlično posredoval, žoga se je odbila od vratnice, toda... Cuneyt Cakir je v tej akciji dosodil prekršek. Španci so imeli precej težav pri prehodu v napad, kaj šele z zaključnimi udarci. Fabregasov v 20. minuti je končal v bloku, Iniesta pa je v 28. minuti z diagonalnim strelom Gigija Buffona le ogrel. Italijani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik in to so uspeli pretvoriti tudi v rezultatsko prednost. Eder je v 33. minuti izvajal prosti strel, De Gea je žogo odbil, a slabo, le do Giorgia Chiellinija, ki je okroglo usnje iz neposredne bližine pospravil v mrežo. Tudi po doseženem golu je Italija zadržala pobudo in bila v 45. minuti blizu še drugemu golu. Emanuele Giaccherini je vrgel iz igre Juanfrana, sprožil diagonalni strel, David De Gea pa je izvrstno reagiral in žogo odbil v kot.

Španci so drugi polčas začeli bolje kot prvega, v 49. minuti je streljal Morata, toda iz prve priložnosti v drugem delu igre Španci niso zadeli. Na drugi strani je imel Eder v 55. minuti na nogi 2:0, prehitel je Ramosa in se znašel sam pred De Geo, ki je še enkrat več odlično posredoval. Naslednjo priložnost so imeli Španci v 70. minuti, ko je streljal rezervist Aduriz, toda mimo gola. V 76. minuti je zapretil še Iniesta, Buffon pa je bil na mestu. Italijanski vratar je bil na mestu tudi v naslednji akciji Špancev, ko je močno sprožil Pique! Španija je močno pritisnila, a bi kmalu dobila po grbi v 85. minuti, ko je Insigne pobegnil Ramosu, prišel praktično sam pred De Geo, ki je znova rešil svoj gol. Italijani so pred koncem tekme uspeli doseči še en gol, po napaki španske obrambe ga je zabil Graziano Pelle in potrdil uspeh Azzurrov