Uredništvo    14. junij 2010
Italija je SP začela z remijem

Paragvajci prvaku odvzeli točko

Italijanski reprezentanci uvod svetovnega prvenstva ni najbolje uspel. Azzurri so namreč le remizirali z borbenim Paragvajem, ki ni bil daleč od uspeha.
19.6.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Cape Town, Gledalcev: , Sodnik: Archundia (Mehika)
Italija: Gianluigi Buffon (od 46. Federico Marchetti), Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Gianluca Zambrotta, Domenico Criscito, Riccardo Montolivo, Claudio Marchisio (od 59. Mauro Camoranesi), Daniele De Rossi, Vincenzo Iaquinta, Alberto Gilardino (od 72. Antonio Di Natale), Simone Pepe.
Trener: Antonio Conte
Paragvaj: Justo Villar, Paulo Da Silva, Carlos Bonet, Claudio Morel Rodriguez, Aureliano Torres (od 60. Jonathan Santana), Antolin Alcaraz, Enrique Vera, Victor Caceres, Cristian Miguel Riveros, Lucas Barrios (od 76. Oscar Cardozo), Nelson Valdez (od 68. Roque Santa Cruz).
Trener: Gerardo Martino
Pa je začel tudi svetovni prvak. Italija je danes odigrala prvo tekmo na svetovnem prvenstvu, Azzurri so noge prekrižali z vedno ognjevitimi Paragvajci. Favorizirani Italijani niso izpolnili svojega cilja, še več, nekaj časa jim je grozil celo poraz, a vendar so se uspeli izvleči s točko.
SP2010 Italija Paragvaj
(vir: Getty Images)

V prvem polčasu gledalci niso prišli na svoj račun. Italijani so igrali bolje, vendar v prvih 30 minutah niso tvegali, tako kot tudi niso tvegali Paragvajci, ki so se prebudili proti koncu prvega polčasa. Pošteno so se prebudili. V 39. minuti je prosti strel izvajal Torres, žoga je poletela v kazenski prostor, tam pa se je, obkrožen s kar tremi italijanskimi nogometaši, najbolje znašel Alcaraz in žogo poslal v italijansko mrežo.

Italijani, aktualni svetovni prvaki, so tudi drugi polčas začeli bolje od nasprotnika. Italijanski selektor Marcello Lippi je bil zaradi poškodbe prisiljen zamenjati vratarja Gianluigija Buffona, zamenjal ga je Marchetti. Paragvajci so imeli v 54. minuti lepo priložnost za povišanje vodstva, streljal je Vera, a za las zgrešil cilj. Italijani, ki slovijo po tem, da se nekak vedno rešijo iz neprijetnih situacij, so izenačili. Tekla je 63. minuta, ko je Pepe izvedel kot, paragvajski vratar Villar žoge ni izbil oziroma ujel, okrgolo usnje je "sedlo" na noge Denieleju De Rossiju, ki jo je poslal v mrežo. Italijani so nato pritisnili, želeli so si novega zadetka in zmage, vendar jim to ni uspelo. Srečanje se je končalo z izidom 1:1.