Uredništvo    14. junij 2010
Žilavi Japonci Kamerunu zagrenili življenje

Kamerun razočaral in izgubil

Borbena reprezentanca Japonske je malce presenetila favorizirani Kamerun, ki danes ni navdušil. Zmagovalca obračuna je odločil zadetek Honde.
9.12.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Mangaung, Gledalcev: 30620, Sodnik: Benquerenca (Portugalska)
Japonska: Eiji Kawashima, Yuji Nakazawa, Yuichi Komano, Marcus Tulio Tanaka, Yuto Nagatomo, Yasuhito Endo, Daisuke Matsui (od 69. Shinji Okazaki), Yuki Abe, Makoto Hasebe (od 88. Junichi Inamoto), Keisuke Honda, Yoshito Okubo (od 82. Kisho Yano).
Trener: Javier Aguirre
Kamerun: Souleymanou Hamidou, Nicolas N'Koulou, Sebastien Bassong, Benoit Assou-Ekotto, Joel Matip (od 63. Achille Emana), Stephane Mbia, Jean Makoun (od 75. Geremi), Eyong Enoh, Eric Maxim Choupo-Moting (od 75. Mohammadou Idrissou), Samuel Eto'o, Achille Webo.
Trener: Volker Finke

Kamerun
med tihimi favoriti tega svetovnega prvenstva? Reprezentanca, ki ima v svojih vrstah odličnega Samuela Eto'oja tega danes ni dokazala. Pravzaprav se je s porazom proti Japonski postavila v izjemno negotov položaj in bo morala za preboj v osmino finala preliti še veliko potu.

Prvi polčas obračuna med Kamerunom in Japonsko je bil slab. Na trenutke zelo slab. Čvrsti moštvi na obeh straneh sta igrali bojazljivo, več kot previdno. Kamerunci so se osredotočili predvsem na dolge podaje Webbu in Eto'oju, kar pa so Japonci pametno preprečevali in napadalca praktično odrezali od igre. Japonci so igrali borbeno, fizično, kar jim je prišlo prav predvsem v obrambi, manj pa v napadu, kjer niso bili pretirano uspešni. Z redkimi izjemami je prvi polčas minil praktično brez priložnosti. Zmagovalec je bil odločen v 38. minuti, ko je nezbranost kamerunske reprezentance izkoristil Honda, ki z neposredne težave ni imel težav žogo spraviti v mrežo.

Drugi polčas je bil precej bolj aktiven. Kamerunci so zadrževali žogo in skušali zgraditi igro, vendar jim v napadu ni prav nič uspevalo. Realtivno lepo priložnost si je priigral Moting, vendar je bil nenatančen. Blizu zadetku je bil ob koncu tekme tudi Mbia, ki pa je stresel le prečko. Ostalo je pri 1:0, treh točk so se tako veselili Japonci.