Uredništvo    11. junij 2010
Južna Afrika in Mehika remizirali

Uvod v SP prinesel remi

Uvertura v svetovno prvenstvo je končana. Reprezentanca Južne Afrike se je dobro upirala favorizirani Mehiki in povsem zasluženo izvlekla veliko točko.
12.11.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Johannesburg, Gledalcev: 94000, Sodnik: Irmatov (Uzbekistan)
Južna Afrika: Itumeleng Khune, Aaron Mokoena, Siboniso Gaxa, Lucas Thwala (od 46. Tsepo Masilela), Bongani Khumalo, Teko Modise, Siphiwe Tshabalala, Reneilwe Letsholonyane, Steven Pienaar (od 83. Bernard Parker), Kagisho Dikgacoi, Katlego Mphela.
Trener: Carlos Alberto Parreira
Mehika: Oscar Perez, Paul Aguilar (od 55. Andres Guardado), Efrain Juarez, Francisco Javier Rodriguez, Carlos Salcido, Rafael Marquez, Ricardo Osorio, Gerrardo Torrado, Giovani Dos Santos, Carlos Vela (od 69. Cuahtemoc Blanco), Guillermo Franco (od 73. Javier Hernandez).
Trener: Miguel Herrera

Led je prebit. Reprezentanci Južne Afrike in Mehike sta odigrali uvodno srečanje na veličastnem stadionu Soccer City in se razšli z neodločenim izidom 1:1. Še pred začetkom srečanja sta zbrane na stadionu družno nagovorila predsednika, prvi predsednik Mednarodne nogometne zveze (FIFA) Sepp Blatter, nato pa še predsednik Južne Afrike Jacob Zuma in se rokovala z nogometaši obeh reprezentanco. Nato je šlo zares.

Uvodne minute so praktično v celoti pripadle Mehičanom, ki so silovito pritisnili proti vratom južnoafriške reprezentance. Nekajkrat je domačinom postalo pošteno vroče, Mehičani so prodirali predvsem po desni strani. Vprašanje kako bi se srečanje razpletlo, če Aaron Mokoena ne bi mojstrsko zaprl Giovanija Dos Santosa, ki bi sicer zlahka zatresel prazno mrežo. Šele po dobrih 20 minutah igre so se domačini uspeli pobrati, vendar v prvem polčasu niso pokazali nič omembe vrednega. Toda tudi Mehičani niso bili kdo ve kako navdahnjeni in tako se je prvi polčas končal z rezultatom 0:0. Kmalu po začetku drugega dela igre pa – šok za Mehičane in veselje za domačine. Ob zvoku vuvuzel so Južnoameričani v 55. minuti proslavljali zadetek, ki ga je dosegel Siphiwe Tshabalala. Šokantno vodstvo Afričanov je goste prisililo v bolj ofenzivno igro, ki je dala rezultat v 79. minuti. Z neposredne bližine je, po velikanski napaki domače obrambe, zadel branilec Barcelone Rafael Marquez. Kljub terenski premoči Mehike, gledano z vidika celotne tekme, so bili zmagi bliže Južnoameričani, vendar je Katlego Mphela v napadu, ki je obetal lep zadetek, zadel le vratnico.
SP2010: Južna Afrika - Mehika, Rafael Marquez
(vir: Getty Images)