Uredništvo    12. junij 2010
Bledi Grki popolnoma nemočni

Južna Koreja odpravila Grčijo

Grčija je z zelo slabo predstavo in porazom proti Južni Koreji že na pol poti do doma. Južna Koreja je evropske prvake iz leta 2004 povsem nadigrala.
19.12.2015 | Mednarodni nogomet
Štadion: Nelson Mandela Bay, Gledalcev: 31513, Sodnik: Hester (Nova Zelandija)
Južna Koreja: Jung Sung-Ryong, Cho Yong-Hyung, Lee Young-Pyo, Lee Jung-Soo, Kim Jung-Woo, Ki Sung-Yong (od 75. Kim Nam-Il), Ji-Sung Park, Lee Chung-Yong (od 90. Kim Jae-Sung), Park Chu-Young, Yeom Ki-Hun.
Trener: Hong Myung-Bo
Grčija: Alexandros Tzorvas, Giourkas Seitaridis, Avraam Papadopoulos, Loukas Vyntra, Vasilis Torosidis, Alexandros Tziolis, Giorgos Karagounis (od 46. Christos Patsatzoglou), Kostas Katsouranis, Georgios Samaras (od 59. Dimitris Salpigidis), Theofanis Gekas, Angelos Charisteas (od 61. Pantelis Kapetanos).
Trener: Fernando Santos

Južna Koreja
je dobro začela svetovno prvenstvo. Vedno nepredvidljivi Korejci so se izkazali na svoji prvi preizkušnji, na kateri so, malce presenetljivo, premagali Grke - evropske prvake iz leta 2004. Okorni Grki so imeli sicer že v drugi minuti priložnost za zadetek, ki bi morda povsem obrnil potek srečanja, vendar niso zadeli. V sedmi minuti pa je padel zadetek. Dosegli so ga Južnokorejci, natančneje Lee Jung-Soo, ki se je lepo otresel zaspane grške obrambe. Z doseženim zadetkom se Južna Koreja ni zadovoljila, majhni in izjemno spretni Azijci, na čelu z Ji-Sung Parkom, so švigali sem ter tja ter visokim Grkom povzročali veliko preglavic. Grki so bili v bistvu lahko srečni z rezultatom ob polčasu, bilo je namreč "le" 1:0 za nasprotnika.

Izkušeni Otto Rehhagel ni našel rešitve, s katero bi ukanil odločnega nasprotnika, ki je v drugem polčasu le še nadgradil začeto. Vprašanje zmagovalca srečanja so Južnokorejci razrešili kmalu, v 52. minuti. Grki so znova naredili napako v obrambi, do žoge se je dokopal izjemno razpoloženi Ji-Sung Park in zabil za 2:0. Grki so bili potolčeni, vedoč, da so si z današnjim porazom morda že zapravili možnosti za preboj v osmino finala. Redke priložnosti, v katerih so se znašli, so ostale neizkoriščene. Južna Koreja je torej zasluženo slavila in postala do tega trenutka najprijetnejše presenečenje letošnjega svetovnega prvenstva.
SP2010: Južna Koreja - Grčija
(vir: Getty Images)
SP2010: Južna Koreja - Grčija, Vassilis Torosidis, Lee Chung-Yong
SP2010: Južna Koreja - Grčija, Park Ji-Sung, Giorgias Karagounis