Uredništvo    23. junij 2014
SP, skupina A, 3. krog

Brazilci premagali še Kamerun

Kamerun svetovno prvenstvo v Braziliji končuje brez osvojene točke. Brazilci so afriškega predstavnika domov pospremili z zajetno zmago, bilo je namreč kar 4:1. Brazilci so osvojili prvo mesto v skupini.
5.2.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Mane Garrincha, Brasilia, Gledalcev: 69112, Sodnik: Jonas Eriksson (ŠVE)

0 : 1
1 : 1

1 : 2

1 : 3
49'
Fred

1 : 4
Kamerun: Charles Itandje, Joel Matip, Nicolas N'Koulou, Henri Bedimo, Allan-Romeo Nyom, Stephane Mbia, Landry N'Guemo, Eyong Enoh, Vincent Aboubakar (od 72. Achille Webo), Eric Maxim Choupo-Moting (od 81. Jean Makoun), Benjamin Moukandjo (od 58. Edgar Salli).
Trener: Volker Finke
Brazilija: Julio Cesar, Marcelo, Dani Alves, David Luiz, Thiago Silva, Oscar, Paulinho (od 46. Fernandinho), Luiz Gustavo, Neymar (od 71. Willian), Fred, Hulk (od 63. Ramires).
Trener: Luiz Felipe Scolari
Brazilci so si že takoj na začetku tekme pripravili prvo priložnost. Tekla je tretja minuta, ko je Luiz Gustavo v kazenskem prostoru Kameruna sprejel žogo, vendar je kamerunski branilec njegov strel blokiral, žoga pa je zletela v kot. Afričani so tekmo začeli solidno, dobro so se namreč upirali favoritom. V 17. minuti pa so gostitelji svetovnega prvenstva vendarle povedli. Svoj tretji gol na mundialu je, po podaji z leve strani, zabil prvi zvezdnik ekipe Neymar. Le tri minute pozneje je nogometaš Barcelone iskal 2:0, kamerunski vratar Itandje pa se je izkazal in njegov poizkus ubranil.

Pričakovati je bilo, da bodo Kamerunci kmalu prejeli še en zadetek, v resnici pa so zadeli sami. V 26. minuti je Joel Matip prišel v situacijo ena na ena z brazilskim vratarjem Juliem Cesarjem in ga premagal ter tako poravnal izid. Veselje Kameruna ni trajallo dolgo. V 36. minuti je Neymar dosegel še drugi gol na današnji tekmi in Brazilija je znova povedla.

Takoj, ko je žoga krenila s centra, že prva priložnost za Brazilijo. Fred je prejel lepo žogo, toda kamerunski vratar je njegov strel ubranil. Že dve minuti pozneje pa se je brazilski napadalec odkupil za zapravljeno priložnost, lepo podajo je spremenil v vodstvo Brazilije s 3:1. Kamerun se je z zaostankom za dva gola vdal v usodo in bo svetovno prvenstvo v Braziliji končal brez osvojene točke. Brazilci so v 85. minuti zadeli še enkrat, po pol ure mirne igre je na 4:1 povišal Fernandinho in postavil končni izid srečanja.