Uredništvo    14. junij 2014
Svetovno prvenstvo, skupina C

Odločen začetek Kolumbijcev

Južnoameriški "tiger" Kolumbija je mundial začel z visoko zmago proti Grčiji in potrdil domneve, da bi utegnil v Braziliji pustiti močan pečat. Za zmago so zadeli Armero, Gutierrez in Rodriguez.
14.11.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Estadio Mineirao, Gledalcev: 57174, Sodnik: Mark Geiger (ZDA)
Kolumbija: David Ramirez Ospina, Pablo Estifer Armero (od 74. Santiago Arias), Cristian Zapata, Juan Camilo Zuniga, Mario Yepes, Enrique Abel Aguilar (od 69. Alexander Mejia), Victor Ibarbo, Carlos Sanchez, James Rodriguez, Juan Cuadrado, Teofilo Gutierrez (od 76. Jackson Martínez).
Trener: Jose Pekerman
Grčija: Orestis Karnezis, José Holebas, Giannis Maniatis, Konstantinos Manolas, Sokratis Papastathopoulos, Vasilis Torosidis, Kostas Katsouranis, Panagiotis Kone (od 78. Giorgos Karagounis), Theofanis Gekas (od 64. Kostas Mitroglou), Georgios Samaras, Dimitris Salpigidis (od 57. Giannis Fetfatzidis).
Trener: Fernando Santos
Kolumbiji je v Belo Horizonteju uspel veliki met. Pred množico navijačev je namreč uspel prepričljivo premagati Grčijo, ki je vselej neugoden nasprotnik. Kolumbija je po gol krenila praktično od prve minute. Grki so na drugi strani težko prišli že čez polovico igrišča, tako da ne čudi, da so Kolumbijci v šesti minuti že vodili. Zadel je Armero. Pomembno vlogo pri zadetku je odigral odlični Juan Cuadrado. Grki so po prejetem golu malce zadihali, saj so Kolumbijci stopili s plina. Tik pred koncem prvega dela igre so Grki iskali izenačenje, vendar je bil kolumbijski vratar na mestu.

Drugi polčas je z udarcem začel Rodriguez. V 58. minuti je Kolumbija podvojila vodstvo. Po podaji iz kota je Aguilar na prvi vratnici podal v sredino, Gutierrez pa je zadel za 2:0. Na drugi strani je le nekaj minut pozneje lepo priložnost za Grčijo zapravil Gekas, ki je zadel le prečko. Kolumbijci so tekmo imeli pod nadzorom, udobno vodstvo pa so na koncu uspeli celo povečati. James Rodriguez je v 90. minuti zadel za 3:0 in poskrbel za lepo in povsem zasluženo zmago svoje reprezentance.