Uredništvo    24. junij 2014
SP, skupina D, 3. krog

Angleži znova brez zmage

Nesramno draga ekipa Anglije svetovno prvenstvo v Braziliji končuje brez zmage. Angleži so namreč pogoreli tudi na zadnji tekmi skupinskega dela in le remizirali s Kostariko, zmagovalko skupine D.
Rashford bo spet vpoklican
Štadion: Estadio Mineirao, Belo Horizonte, Gledalcev: , Sodnik: Djamel Haimoudi (ALŽ)
Kostarika: Keylor Navas, Junior Diaz, Cristian Gamboa, Giancarlo González, Oscar Duarte, Roy Miller, Celso Borges (od 78. Michael Barrantes), Yeltsin Tejeda, Randall Brenes (od 59. Cristian Bolanos Navarro), Joel Campbell (od 65. Marco Ureña), Bryan Ruiz.
Trener: Jorge Luis Pinto
Anglija: Ben Foster, Gary Cahill, Christopher Smalling, Phil Jones, Luke Shaw, Ross Barkley, Adam Lallana (od 62. Raheem Sterling), Jack Wilshere (od 73. Steven Gerrard), James Milner (od 76. Wayne Rooney), Frank Lampard, Daniel Sturridge.
Trener: Roy Hodgson
Anglija je bila že pred zadnjo tekmo na mundialu v izgubljenem položaju, tako da si je selektor Roy Hodgson privoščil številne zamenjave v udarni enajsterici. Reprezentanca "treh levov" se je želela od svetovnega prvenstva posloviti z zmago in tako vsaj malce ublažiti grenkobo ob izpadu. Prvo priložnost na tekmi so si Otočani priigrali v 12. minuti, ko je Daniel Sturridge z roba kazenskega prostora streljal mimo gola. V 18. minuti je Sturridge znova poizkušal, tudi tokrat je bil nenatančen. V 23. minuti prvi resnejši poizkus Kostarike, Foster pa je dobro posredoval ob strelu Borgesa. Angleži so bili znova nevarni v 34. minuti, po podaji iz kota je Kostarika žogo izbila, potem pa je do nje prišel Sturridge in bil z glavo še enkrat danes nenatančen. Barkley je v 42. minuti poizkušal kot zadnji, tudi on ni zadel, tako da sta ekipi na odmor odšli ob izidu 0:0.

Daniel Sturridge je s tem, kar je počel v prvem polčasu, torej zapravljanjem priložnosti, nadaljeval tudi v drugem delu igre. V 50. minuti je dobro reagiral Navas in Angležem preprečil veselje. Angleži so sicer malce bolj pritisnili kot v prvem polčasu, vendar brez pretiranega učinka. Njihove predstave na tem svetovnem prvenstvu zagotovo niso zadovoljile pričakovanj javnosti. Lampard in Sturridge sta v nadaljevanju zapravila še vsak po eno priložnost, slaba tekma pa se je nato končala. Kostarika ni razočarala, iztržila je kar sedem točk in se zavihtela na sam vrh skupine in je morda celo največja senzacija tega mundiala. Anglija pa je, navkljub vsem zvezdam, spet razočarala. Globoko razočarala.