Uredništvo    22. junij 2016
Euro 2016

CR Portugalsko rešil blamaže

Za nami je najbolj napeta tekma doslej na tem evropskem prvenstvu! Dva zadetka Ronalda sta pripomogla k remiju Portugalske, ki tako ni izpadla, Madžarska pa je celo osvojila skupino F!
11.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Parc Olympique Lyonnais, Gledalcev: , Sodnik: M. Atkinson (ANG)
Madžarska: Gábor Kiraly, Adam Lang, Richárd Guzmics, Mihály Korhut, Adam Pinter, Roland Juhász, Zoltan Gera (od 46. Barnabás Bese), Ákos Elek, Gergő Lovrencsics (od 83. Zoltan Stieber), Balázs Dzsudzsák, Adam Szalai (od 71. Krisztián Nemeth).
Trener: Bernd Storck
Portugalska: Rui Patrício, Ricardo Carvalho, Pepe, Joao Moutinho (od 46. Renato Sanches), Vieirinha, Nani (od 81. Danilo Pereira), André Gomes (od 61. Ricardo Quaresma), William Carvalho, Joao Mario, Eliseu, Cristiano Ronaldo.
Trener: Fernando Santos
Kakšna tekma! Kakšen triler! Portugalska je na srečanju za biti ali ne biti v Lyonu že po 19 minutah igre zaostajala. Veteran Zoltan Gera je Madžarsko namreč popeljal v vodstvo. Rui Patricio, vratar Portugalske, je kmalu zatem rešil svojo ekipo pred podvojenim zaostankom. Cristiano Ronaldo, prvi zvezdnik portugalske ekipe, je tudi danes neuspešno poizkušal s prostih strelov, toda Portugalci so pred odhodom na odmor izid vseeno uspeli poravnati. V 42. minuti je za 1:1 zadel Nani

Kdor je mislil, da so se Portugalci vrnili v igro, se je motil. Že takoj na začetku drugega polčasa so Madžari namreč znova povedli - s prostega strela je zadel madžarski kapetan Balasz Dzsudzsak. Povratek Portugalcev je bil ekspresno hiter. V 50. minuti je Cristiano Ronaldo s peto premagal madžarskega vratarja Kirallyja. Toda izenačenje ni bilo dolgotrajno. Samo pet minut zatem je izjemno zanimivo srečanje s svojim drugim zadetkom na tekmi popestril Dzsudzsak, ki je zabil super gol z roba kazenskega prostora. No, pa tudi to vodstvo Madžarov ni zdržalo do konca. V 62. minuti je Ronaldo zadel z glavo, Madžari pa so kmalu zatem stresli še okvir gola. Portugalci so bili nato uporni vse do konca, toda izid se ni spremenil. Z remijem sta bili zadovoljni obe ekipi, Madžari so z njim osvojili prvo mesto v skupini, Portugalci pa tretje in se tako rešili pred izpadom s prvenstva.
Komentarji: 56
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
Isco 23.6.2016, 23:16 Prijavi komentar
No zmajcek ce ze hoces statistiko, pa malo poglej kdo ima se vedno najvec naslovov spanski ligi, tako je, Real, tako da ne govori nekaj o statistiki drugim ce sam pojma nimas.
Mariborcan 23.6.2016, 12:21 Prijavi komentar
ma ne, la liga je od letos naprej vec vredna ko liga prvakov, baje hahah. kr mejte to ligo pa miki maus pokal, ve se kdo je glavni v LP.
nimatepojmaskoraj90procentovtukaj 23.6.2016, 12:18 Prijavi komentar
la liga in pokal sta vredna glih tolk k četrtfinale LP
Zmajček1911 23.6.2016, 09:34 Prijavi komentar
Lille (ZZP)- Kakor je meni znano so vas farselončki utisali ze s to sezono saj so vam uzeli ligo in pokal. Predvidevam da si bolj mlajsi zato te vprasam, kolikokrat so vam farseloncki ze speljali ligo? Mislim da v Spaniji ravno farseloncki utišajo tebi podobne.
ZZP 23.6.2016, 09:17 Prijavi komentar
farselončki se bodo pojedl še naprej jih bomo utišal pičke smrljive
matej1111 23.6.2016, 08:34 Prijavi komentar
Dame in godpodje, gospod Dzsudzsák, ki je dal enako golov, kot Ronaldo. hahahahahahah
katonka 23.6.2016, 06:16 Prijavi komentar
Bravo Ronaldo, respect! Kak mi je žal da sem mel čas gledat tekmo samo med 20-to in 35-to minuto. Bravo, respect tudi zame, i suck... :) Hrvaška - Portugalska še en triler se obeta!
watchtower 23.6.2016, 03:03 Prijavi komentar
Zmajček, čeprav je Ruaa opravil večino mojega razlaganja, se mi zdi, da morm svojo trditev sam utemeljit... osebno sta mi ronalno in messi dokaj enakovredna igralca... kdaj je boljši ronaldo, kdaj je messi, to je dejstvo... včasih si dela messi statistiko, včasih ronaldo, kero leto osvoji messi zlato žogo (s tem se dokaže, da je bil tisto leto subjektivno gledano najboljši messi), drugo leto ronaldo... seveda je dejstvo: 5 zlatih žog > 3 zlate žoge, a vseeno nam to pove, da je bil tri leta messi (subjektivno gledano) slabši od Ronalda... in ja... izpostavljam besedo subjektivno, ker je dejstvo, da zmagovalca izberejo novinarji, trenerji in kapetani, ki favorizirajo ali messija ali Ronalda (redki so taki, ki bi dejansko gledali, kakšno sezono je imel določen nogometaš, je pa res, da ravno ti najpogosteje odločijo, kdo bo zmagovalec)... pač osebno pa sem le hvaležen, da sem rojen v dobi dveh izjemnih nogometašev... osebno oba smatram za enakovredna (trenutno je sicer messi boljši, ker ronaldo še ni v pravi formi)... ker bodimo iskreni... redki so navijači barce, ki bodo trdili, da je ronaldo boljši od messija, redke so madriste, ki trdijo, da je messi najboljši igralec na svetu... tudi to, da nevtralni navijači smatrajo messija za najboljšega ni čisto res, ker nekateri cenijo nekaj, drugi drugo... na svetu ni resnice, je le veliko mnenj, zato se osebno ne ubadam s primerjavami, ker so le izguba časa... osebno sta mi oba enakovredna... case closed
Isco 23.6.2016, 00:43 Prijavi komentar
Ne vem zakaj se nekateri tukaj tako trudijo blatiti Ronalda ob vsaki priloznosti ki jo dobijo kot da bi bil on sam na igriscu, upam da se zavedate da je to igra 11 na 11 ter en sam igralec ne more narediti vse. Zakaj noben ne omenja da tudi Renato Sanchez , joao mario, joao moutinho ne pokazejo nic, joao mario je bil eden izmed najbolsih igralcev portugalske lige ampak ne kaze nic na tem EU. Edina pozitiva ki sem jo videl je biu Quaresma ki dejansko kljub starosti se vedno prikazuje odlicne predstave. Ja se strinjam da glavni krivec za remi proti Avstriji je bil Ronaldo, ampak noben ne gleda tudi igre nasprotnika, Islandija ter Avstrija sta igrali z vso postavo vecino igre pred svojim kazenskim prostorom ter zadeti ob taki igri je res tezko. Proti Madzarski so imeli veliko nesrece saj sta dva gola padla po tem ko se je zoga odbila od enega od igralcev, saj bi drugace Portugalska zmagala to tekmo. Igrali niso res odlicno v skupini ampak to spet ni razlog da vsi skacete po Ronaldu kot da je on edini krivec za te rezultate, ima svoje napake se posebej te forsirane proste strele katere bi lahko bolje izkoristili, ampak saj ima vsak nogometas svoje slabosti. Proti Hrvaski jim bo pomagal cudez kajti to kar Hrvati kazejo do sedaj jih lahko pripelje do finala.