Uredništvo    13. junij 2014
SP, skupina A, 1. krog

Mehičani premagali Kamerun

Mehika je vknjižila prvo zmago na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Z 1:0 je bila boljša od Kameruna, tekmo je odločil Peralta. Sodniki so Mehiki neupravičeno razveljavili dva zadetka.
9.12.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Estadio das Dunas, Gledalcev: 39216, Sodnik: W. Roldan (Kolumbija)
1 : 0
1 : 0

Mehika: Guillermo Ochoa, Paul Aguilar, Hector Moreno, Francisco Javier Rodriguez, Rafael Marquez, Miguel Layun, Andres Guardado (od 69. Marco Fabian), Jose Juan Vazquez, Héctor Herrera (od 90. Carlos Salcido), Oribe Peralta (od 74. Javier Hernandez), Giovani Dos Santos.
Trener: Miguel Herrera
Kamerun: Charles Itandje, Cedric Djeugoue (od 46. Dany Nounkeu), Benoit Assou-Ekotto, Nicolas N'Koulou, Aurelien Chedjou, Eyong Enoh, Stephane Mbia, Alexandre Song (od 79. Achille Webo), Samuel Eto'o, Eric Maxim Choupo-Moting, Benjamin Moukandjo.
Trener: Volker Finke
Verjetno najmanj atraktivna tekma današnjega dne na svetovnem prvenstvu se je začela s pobudo mehiške reprezentance, ki je že v uvodnih minutah nakazala, da bo Kamerunu izjemno nevarna. Aguilar in Layoun sta bila prva, ki sta zapretila. Afričani so imeli precej težav pri gradnjii napadov, agresivni Mehičani so jim že v zgodnji fazi "sekali" igro. V 11. nato pa še v 16. minuti je stranski sodnik razveljavil gol Mehičanov zaradi domnevnega prepovedanega položaja Dos Santosa. Posnetek je pokazal, da so sodniki zagrešili napako. V 21. minuti lepa priložnost za Kamerun. Ekotto je prodrl po levi strani, podal pred gol Samuelu Eto'oju, ki je "iz prve" meril nenatančno. V 24. minuti zmeda pred kamerunskim golom, žoga se je odbijala sem ter tja, Kamerunci pa so se naposled ubranili. Medtem, ko je vse bolj deževalo, je Dos Santos zabil še en gol. Tokrat po podaji iz kota, sodnik pa je gol tokrat upravičeno razveljavil, saj je bil Mehičan v prepovedanem položaju.

Takoj na začetku drugega polčasa so se Mehičani znašli v novi lepi priložnosti. Dos Santos je podal, Peralta pa je streljal, vendar je bil kamerunski vratar na mestu. V 58. minuti so imeli Kamerunci priložnost s prostega strela. Ekotto je zadel živi zid, žoga se je odbila, "vrgla" vratarja, a na njegovo srečo zletela mimo gola. V 61. minuti pa so Mehičani vendarle zadeli. Dos Santos je podal, Peralta v prvem poizkusu ni zadel, nato pa je žogo le pospravil v mrežo. Kamerunci so zaostajali, vendar vse do zaključka tekme za nasprotni gol kaj prida nevarni niso bili. Najprej je v 86. minuti strel Eto'oju preprečil Rodriguez, nato pa je nekaj minut pozneje Ochoa dobro posredoval ob strelu Moukandja. Tik pred koncem je priložnost zapravil še Javier Hernandez in tekma se je končala z minimalno zmago Mehike. Zasluženo.