Uredništvo    16. junij 2014
SP, skupina G, 1. krog

Elf razmontiral Portugalsko

Nemčija je precej lažje od pričakovanj odpravila nemočno Portugalsko, ki jo je na cedilu pustil neodgovorni Pepe. Junak obračuna je Thomas Müller, ki je že na prvi tekmi zabil hat-trick.
17.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Itaipava Arena Fonte Nova, Gledalcev: , Sodnik: Milorad Mažić (SRB)

1 : 0

2 : 0

37'
Pepe
3 : 0

4 : 0

Nemčija: Manuel Neuer, Benedikt Höwedes, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels (od 73. Shkodran Mustafi), Per Mertesacker, Mesut Özil (od 63. Andre Schürrle), Mario Götze, Toni Kroos, Sami Khedira, Thomas Müller (od 82. Lukas Podolski).
Trener: Joachim Löw
Portugalska: Rui Patrício, Joao Pereira, Fabio Coentrao (od 65. Andre Almeida), Pepe, Bruno Alves, Raul Meireles, Miguel Veloso (od 46. Ricardo Costa), Nani, Joao Moutinho, Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida (od 28. Eder).
Trener: Fernando Santos
Nemci so bili pred začetkom današnje tekme sicer favoriti, vendar "faktor Cristiano Ronaldo" vedno poskrbi za vsaj kanček negotovosti. Tako je portugalski superzvezdnik v sedmi minuti zapretil Manuelu Neuerju, ki pa je rešil svoj gol. To je bilo hkrati vse, kar so Portugalci uspeli prikazati v napadu. Že v naslednji minuti so imeli Nemci veliko priložnost, Rui Patricio je slabo izbil žogo, pustil prazen gol, Sami Khedira je streljal iz prve in za las zapravil 1:0. Močno je zadišalo po golu in v 11. minuti je vendarle padel! Pereira je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Götzeja, sodnik Mažić pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv eksekutor je bil Thomas Müller.

Potem ko je Nani v eni od zanj značilnih akcij streljal čez gol, so Nemci znova zapretili v 30. minuti. Özil je prodrl po desni strani, podal v kazenski prostor Götzeju, ki je žogo verjetno že videl v mreži, vendar je v zadnjem trenutku odbil eden od portugalskih nogometašev. Po podaji iz kota pa nov gol! Z glavo je zadel Mats Hummels. V 35. minuti končno tudi nekaj nevarnosti pred nemškim golom, toda Coentrao ni najbolje streljal. Pepe je, potem ko je v glavo zadel Müllerja, povsem ponorel in z glavo udaril Nemca, srbski sodnik Mažić je bil neusmiljen in ga poslal pod prho. Pred koncem prvega dela igre, ki je povsem pripadel Elfu, še en gol, po zmedi v portugalski obrambi ga je zabil Thomas Müller.
Thomas Muller, Sami Khedira

Drugi polčas je bil po pričakovanjih le še rutina za Nemce, ki so si zmago zagotovili že v prvih 45 minutah. Takoj na začetku drugega polčasa priložnost za Nemce. Mesut Özil je prišel v situacijo ena na ena s portugalskim vratarjem, vse skupaj vzel preveč ležerno in zapravil lepo priložnost za zadetek. V 68. minuti so imeli Nemci, ki so bolj ali manj le še čakali na konec tekme in temu primerno tudi komplicirali v napadalnih akcijah, lepo priložnost. Schürrle je prodrl po desni strani, podal za Götzeja, ki pa ni najbolje reagiral.

V 78. minuti je Nemčija povedla z izidom 4:0. Schürrle je podal, Thomas Müller pa je bil še enkrat ob pravem času na pravem mestu in dosegel hat-trick. Portugalski so sicer lovili vsaj častni zadetek, najbolj aktivna sta bila Nani in Cristiano Ronaldo, ki pa sta imela preprosto premalo pomoči soigralcev. Ronaldo je proti koncu tekme sicer nevarno streljal s prostega strela, a je žogo prisebni Manuel Neuer ukrotil.