Uredništvo    14. junij 2010
Nizozemska z 2:0 boljša od Danske

Avtogol pokopal Dance

Nizozemska reprezentanca je upravičila vlogo favorita in z rezultatom 2:0 premagala Dansko. Odločilen trenutek tekme: avtogol Dancev.
10.11.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Johannesburg, Gledalcev: 83465, Sodnik: Lannoy (Francija)
Nizozemska: Maarten Stekelenburg, Gregory Van der Wiel, Giovanni Van Bronckhorst, Joris Mathijsen, John Heitinga, Rafael Van der Vaart (od 67. Eljero Elia), Wesley Sneijder, Mark van Bommel, Nigel de Jong (od 88. Demy de Zeeuw), Dirk Kuyt, Robin van Persie (od 77. Ibrahim Afellay).
Trener: Danny Blind
Danska: Thomas Sørensen, Lars Jacobsen, Simon Poulsen, Daniel Agger, Simon Kjaer, Thomas Kahlenberg (od 73. Christian Eriksen), Martin Jorgensen, Dennis Rommedahl, Thomas Enevoldsen, Christian Poulsen, Nicklas Bendtner (od 62. Mikkel Beckmann).
Trener: Morten Olsen

Letošnje svetovno prvenstvo za zdaj še ni navdušilo. Malce je odstopal le obračun Anglije in ZDA, no današnja prva tekma med Nizozemsko in Dansko pa je znova spomnila na že videno. Priložnosti za zadetek je bilo le za vzorec. Nizozemci so do zmage pravzaprav prišli zelo srečno, kajti prvi zadetek je Danski zabil – Danec.

Nizozemci, ki danes niso pretirano blesteli, so si najlepšo priložnost v prvem polčasu priigrali v 20. minuti, ko je bil pred vrati danskega vratarja nevaren Rafael van der Vaart. Prvič je bil njegov strel blokiran, po drugem pa je žoga zletela mimo vrat. Le nekaj minut zatem se je v lepi priložnosti znašel Nicklas Bendtner, vendar je napadalec Arsenala z glavo zgrešil cilj. Danci so do konca prvega dela igre poizkušali še enkrat, preko Kahlenberga, vendar je bil Stekelenburg na mestu. Pri Nizozemcih je poizkušal Robin Van Persie, vendar streljal mimo gola.

Po komajda dveh minutah igre v drugem polčasu je Nizozemska prešla v vodstvo. Z leve strani je visoko žogo v kazenski prostor Danske poslal Van Persie, glavo je pristavil Poulsen in na začudenje celotnega stadiona premagal lastnega vratarja. Zadetek je Nizozemcem dal krila, aktiven je bil predvsem že omenjeni van der Vaart, s strelom od daleč pa je poizkušal Van Bommel. Vstop Elie v igro pri Nizozemcih je Dancem povzročil še več preglavic. Končni izid 2:0 za Nizozemsko je v 85. minuti postavil Dirk Kuyt. Zmago s 3:0 je preprečil Simon Kjaer, ki je žogo praktično izbil iz lastnega gola.

SP2010: Nizozemska - Danska
(vir: Getty Images)