Uredništvo    30. junij 2016
Euro 2016

Portugalci prvi polfinalisti

Prvi polfinalist evropskega prvenstva je Portugalska. Redni del tekme in podaljška nista dala zmagovalca, več zbranosti in znanja pri izvajanju enajstmetrovk pa so na koncu pokazali Portugalci.
 1 : 1e
Poljska: Lukasz Fabianski, Michal Pazdan, Artur Jedrzejczyk, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki (od 82. Bartosz Kapustka), Krzysztof Maczynski (od 98. Tomasz Jodlowiec), Jakub Blaszczykowski, Lukasz Piszczek, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.
Trener: Waldemar Fornalik
Portugalska: Rui Patrício, José Fonte, Cedric Soares, Pepe, Eliseu, Nani, Adrien Silva (od 74. Joao Moutinho), William Carvalho (od 96. Danilo Pereira), Joao Mario (od 80. Ricardo Quaresma), Renato Sanches, Cristiano Ronaldo.
Trener: Fernando Santos
Uvodna tekma četrtfinala Eura med Poljsko in Portugalsko se je začela bliskovita. Brez otipavanja, takoj šok. Že v drugi minuti so Poljaki povedli. Grosicki je prodrl po levi strani, podal pred gol, kjer je bil do današnjega dne sterilni Robert Lewandowski in z dobro odmerjenim strelom zadel za 1:0. Poljaki so tekmo bolje začeli in hitro prebrodili tudi poizkus reakcije Portugalcev. Lewandowski je bil izjemno nevaren tudi v 17. minuti, ko je lepo sprejel žogo, se otresel Pepeja in prišel do strela, toda portugalski vratar je bil na mestu. Portugalci na dobro igro Poljske niso znali odgovoriti, precej anoninem je bil tudi njihov prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo. Šele v 28. minuti je Nani kot prvi streljal na gol Poljske, a poljskega vratarja ni resneje ogrozil. V 30. minuti pa prekršek nad Ronaldom v kazenskem prostoru Poljske, marsikateri sodnik bi pokazal na belo točko, Brych pa ni dosodil ničesar... Ekipi sta na odmor odšli z izidom 1:1. Portugalci so se v igro vrnili v 33. minuti, ko je po dvojni podaji z Nanijem z levico natančno in močno meril mladi Renato Sanches

Po malce bolj previdnem začetku drugega polčasa smo prvi zaključni strel videli v 56. minuti, ko je precej z leve strani streljal Cristiano Ronaldo, a zadel le zunanji del mreže. Poljaki so bili v drugem polčasu precej bolj mirni kot v prve, kot da niso želeli preveč tvegati, zato so se ob prevladi Portugalske na sredini igrišča osredotoćili predvsem na protinapade. V 64. minuti je z diagonalnim strelom portugalskim navijačem dih vzel Cedric, toda žoga je zletela mimo gola. Poljaki so zapretili v 69. minuti, po podaji z leve strani je ob Pepeju dobro reagiral Milik, toda Rui Patricio je bil na mestu. Na drugi strani nov poizkus Portugalske, Fonte je v 79. minuti poizkušal z glavo, Fabianski pa ni imel težav s tem poizkusom. Ronaldo je bil danes nezbran, v 86. minuti se je lepo prikradel za poljsko obrambo, zvezdnik Reala je namreč še drugič danes zgrešil žogo, bil pa je v čisti situaciji pred vratarjem. Ker v rednem delu srečanja reprezentanci nista več zadeli, sta sledila podaljška.

V 100. minuti je s slabih 20 metrov močno streljal Milik, toda bil premalo natančen. Na drugi strani je s še večje razdalje vrnil Nani, a zadel le Fabianskega. Ekipi sta v nadaljevanju le malo tvegali, tako da so zmagovalca odločile enajstmetrovke. Več znanja in sreče pri strelih z bele točke so imeli Portugalci. Zadnjo enajstmetrovko (Portugalci so zadeli vsi) je zadel Quaresma.