Uredništvo    10. junij 2012
Euro 2012, skupina C

Remi Španije in Italije

Dvoboj titanov iz skupine C se je končal brez zmagovalca. Španija in Italija sta se v Gdansku razšli z rezultatom 1:1. Pri Italijanih je bil natančen Antonio Di Natale, za Furijo pa je zadel Cesc Fabregas.
Štadion: Gdansk, Gledalcev: , Sodnik: Viktor Kassai
Španija: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi, Xabi Alonso, Cesc Fabregas (od 74. Fernando Torres), Jordi Alba, David Silva (od 65. Jesus Navas).
Trener: Julen Lopetegui
Italija: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Christian Maggio, Leonardo Bonucci, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Thiago Motta, Antonio Cassano (od 65. Sebastian Giovinco), Emanuele Giaccherini.
Trener: Antonio Conte
Španija je tekmo začela, zanimivo, brez klasičnega napadalca. Selektor Vicente Del Bosque je na igrišče poslal kar šest nogometašev sredine igrišča, še najbolj ofenzivno ravnan med njimi je bil Andres Iniesta. Pri Italijanih brez presenečenj v začetni enajsterici, v konici napada sta začela Cassano in Balotelli. Španci so po pričakovanjih hitro zagospodarili na igrišču in poizkusili prebiti zgoščeno italijansko obrambo, ki pa se ni pustila prebiti. Prvo večjo priložnost na tekmi smo videli v 11. minuti, Silva pa je streljal preslabo za Buffona. V naslednji minuti lepa priložnost za Italijane, s prostega strela je močno sprožil Pirlo, Casillas pa je žogo izbil v kot. Italijani so prekinili špansko dominacijo in prevzeli pobudo. V 23. minuti je lepo priložnost zapravil Cassano, medtem ko je na drugi strani Špance "ubijal" De Rossi. Po polovici igre v prvem polčasu so nogometaši obeh moštev pritisnili na plin. Igra je postajala vse bolj groba, pravih priložnosti pa še naprej ni bilo. Cassano je v 34. minuti spet nevarno poizkušal, a meril mimo vrat, le dve minuti pozneje pa je lepo podal visoko žogo do Marchisia, ki je z vole udarcem dodobra preizkusil Casillasa.

Prvi polčas so Španci zaključili z dvema lepima akcijama. Prvo v 43. minuti je slabo zaključil Fabregas, vendar je Buffon dobro posredoval, drugo pa minuto pozneje najboljši Španec v prvem polčasu Iniesta, ki je streljal čez gol. Tik pred koncem polčasa še lepa priložnost za Italijo, ponovno je podal razigrani Cassano, z glavo pa je lepo streljal Motta, toda Casillas je bil na mestu.
Antonio Di Natale Italija

Prandelli zadel z menjavo
Med polčasoma selektorja nista menjala. Začetno otipavanje je hitro prekinil Iniesta, ki je žogo sprejel v kazenskem prostoru, vendar je Buffon dobro reagiral. Le dve minuti pozneje je imel Mario Balotelli, potem ko je ob avt črti odvzel žogo Sergiu Ramosu priložnost za zadetek, sam je krenil proti golu, a se preveč obotavljal in Ramos ga je dohitel in rešil Casillasa. Cesare Prandelli je menjal, Balotellija je zamenjal izkušeni Antonio Di Natale, kar je bil zadetek v polno. V 60. minuti je namreč prav Di Natale izkoristil podajo Pirla in premagal Casillasa.

Vodstvo Italije ni dolgo trajalo. Že v 64. minuti je izjemno lepo akcijo zaključil hitri in spretni Cesc Fabregas, ki je izigral ofsajd zanko in izid poravnal. V 75. minuti se je še enkrat več osmešil Fernando Torres, ki je vstopil v igro. Napadalec Chelseaja kot da ne zna več zadevati! Sam je namreč prišel pred Buffon, a preveč predvidljivo krenil v desno, tako da ga je vratar Juventusa "prebral" in žogo izbil v avt. V 77. minuti se je v priložnost dobeseno vrgel Di Natale po visoki podaji rezervista Giovinca in za las zgrešil cilj. Bolj ko se je tekma približevala koncu, bolj je postalo jasno, da Španija in Italija ne bosta več tvegali. Točke je na zalogi še dovolj, obe pa se bosta v prihodnjih dveh krogih pomerili še z Irsko in Hrvaško, tako da delitev točk zanju zagotovo ni slab izkupiček. Sploh ne za uvodno tekmo na evropskem prvenstvu.