Uredništvo    21. junij 2010
Pričakovana zmaga je pod streho

Španci dosegli želeno

Furija je sicer grešila nemogoče, vendar proti malemu Hondurasu vseeno vpisala svojo prvo zmago na tem svetovnem prvenstvu. David Villa zadel dvakrat.
11.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Johannesburg, Gledalcev: 54386, Sodnik: Nishimura (Japonska)
Španija: Iker Casillas, Sergio Ramos (od 77. Alvaro Arbeloa), Joan Capdevila, Gerard Pique, Carles Puyol, Sergio Busquets, Xavi (od 66. Cesc Fabregas), Jesus Navas, Xabi Alonso, David Villa, Fernando Torres (od 70. Juan Manuel Mata).
Trener: Julen Lopetegui
Honduras: Noel Valladares, Sergio Mendoza, Emilio Izaguirre, Osman Chavez, Maynor Figueroa, Wilson Palacios, Amado Guevara, Danilo Turcios (od 63. Ramon Nunez), Walter Martinez, Roger Espinoza (od 46. Georgie Welcome), David Suazo (od 84. Jerry Palacios).
Trener: Luis Fernando Suarez
Zmaga Španije je tu. Potem ko so aktualni evropski prvaki na prvi tekmi proti Švici razočarali in izgubili, Vicente Del Bosque s svojimi varovanci tokrat ni dovolil presenečenja. Mali Honduras je moral in tudi je padel.

Španija je potrebovala zmago, zato se je nemudoma lotila posla. In kmalu je bila nagrajena. V 17. minuti je namreč padel prvi zadetek, v kazenski prostor je lepo prodrl iznajdljivi napadalec David Villa, novopečeni nogometaš Barcelone, in premagala vratarja Hondurasa. Španci so si v prvem polčasu priigrali še kar nekaj izjemno lepih priložnosti, že v sedmi minuti je Villa stresel prečko, v 33. oziroma 34. minuti pa je neverjetni priložnosti zapravil Liverpoolov napadalec Fernando Torres.

Torres tudi v drugem polčasu žoge nikdar ni znal popeljati v mrežo. Je pa to zato uspelo njegovemu soigralcu Davidu Villi, ki je na 60. tekmi v dresu španske reprezentance dosegel še 40. zadetek. Z roba kazenskega prostora je Villa Jabulani poslal v 51. minuti in povišal vodstvo Španije na 2:0. Villa, junak srečanja, pa je igralno površino vseeno zapustil z nekaj grenkobe v ustih, kajti v 62. minuti je zapravil priložnost za hat-trick, potem ko ni uspel realizirati enajstmetrovke. Kljub temu je bil lahko zadovoljen, kajti Španija se je s prvo zmago vrnila v igro za osmino finala, Honduras pa je že izgubil možnosti za preboj naprej.