Uredništvo    17. junij 2016
Evropsko prvenstvo, skupina D, 2. krog

Španci "pošolali" Turke

Španska La Roja je bila nocoj prva, ki je na tem evropskem prvenstvu zares nadvladala in ponižala svojega nasprotnika. Aktualni evropski prvaki so slavili kar s 3:0 in Turke zasenčili v vseh elementih igre.
16.11.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Allianz Riviera, Gledalcev: , Sodnik: Milorad Mažić (SRB)

1 : 0

2 : 0

3 : 0

Španija: David De Gea, Sergio Ramos, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Jordi Alba (od 81. Cesar Azpilicueta), David Silva (od 64. Bruno Soriano), Juanfran, Cesc Fabregas (od 71. Koke), Nolito, Alvaro Morata.
Trener: Julen Lopetegui
Turčija: Volkan Babacan, Hakan Balta, Gökhan Gonul, Caner Erkin, Oguzhan Ozyakup (od 62. Olcay Sahan), Selcuk Inan (od 70. Yunus Malli), Mehmet Topal, Arda Turan, Ozan Tufan, Burak Yilmaz, Hakan Calhanoglu (od 46. Nuri Sahin).
Trener: Fatih Terim
(foto: Groningen)
Aktualni evropski prvaki so na uvodni tekmi proti Čehom pustili odprtih nekaj vprašanj, saj so s precejšnjimi težavami premagali ekipo, ki naj bi bila na papirju najslabša v skupini D. V mondeni Nici so Španci pokazali drugačen obraz, povsem nadigrali nemočne Turke ter si že pred zadnjim obračunom s Hrvaško zagotovili napredovanje v osmino finala.

Španski selektor Vicente Del Bosque je v ogenj poslal enako enajsterico kot na prvi tekmi in pričakovano od prve minute prevzel nadzor nad igriščem. Španski umetniki na sredini kot so Andres Iniesta in David Silva so počasi stiskali obroč okoli turških vrat in po nekaj polpriložnostih zasluženo povedli v 34. minuti, ko je odlični podaji Nolita z glavo zadel Alvaro Morata. Po španskem golu je igra Turčija razpadla. Le tri minute kasneje je turški branilec Mehmet Topal nerodno posredoval pred Nolitom, napadalec Celte, ki bo v naslednji sezoni po vsej verjetnosti nastopal pri Barceloni, pa je s spretno reakcijo žogo porinil v mrežo.

Pravi nogomet je v drugem polčasu trajal le še nekaj minut. Španci so kmalu po začetku nadaljevanja hitro dosegli še tretji zadetek, ki je bil sodeč iz počasnih posnetkov dosežen iz prepovedanega položaja. Akcijo je začel vnovič sijajni Iniesta, ki je na levi strani zaposlil klubskega soigralca Jordija Albo, po predložku slednjega pa je v polno zadel Morata in se na čelu lestvice strelcev izenačil s Francozom Dimitrijem Payetom. Turki do konca tekme niso uspeli niti enkrat resneje ogroziti vrat Davida De Gee, še posebej zanimiv  pa je bil odnos turških navijačev do prvega zvezdnika reprezentance Arde Turana, ki je bil zaradi nove slabe predstave ob slehernem dotiku z žogo nagrajen s salvo žvižgov.