Uredništvo    13. junij 2010
Gana malce presenetljivo strla Srbijo

Ganci šokirali nemočno Srbijo

Radomir Antić je s svojo reprezentanco Srbije na uvodni tekmi SP pokazal bore malo. Gana je slavila z rezultatom 1:0 po zadetku z bele točke.
24.1.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Tshwane, Gledalcev: 38833, Sodnik: Baldassi (Argentina)
0 : 1
Srbija: Vladimir Stojković, Aleksandar Luković, Aleksandar Kolarov, Branislav Ivanović, Nemanja Vidić, Nenad Milijaš (od 62. Zdravko Kuzmanović), Milan Jovanović (od 76. Neven Subotić), Miloš Krasić, Dejan Stanković, Marko Pantelić, Nikola Žigić (od 69. Danko Lazović).
Trener: Vladimir Petrović
Gana: Richard Kingson, John Mensah, John Paintsil, Isaac Vorsah, Hans Sarpei, Anthony Annan, Kevin-Prince Boateng (od 90. Quincy Owusu-Abeyie), Kwadwo Asamoah (od 73. Stephan Appiah), Andre Ayew, Asamoah Gyan (od 90. Lee Addy), Prince Tagoe.
Trener: Akwasi Appiah

Najmlajša reprezentanca na svetovnem prvenstvu je premagala Srbijo! Izbrana vrsta Gane, ki jo vodi srbski selektor Milovan Rajevac, je šokirala nemočne Srbe, ki so se po koncu tekme, s selektorjem Radomirjem Antićem na čelu, pritoževali predvsem čez sodnika, medtem ko je bilo slehernemu gledalcu jasno, da je bila Srbija danes preprosto preslaba.

Ganci so imeli pobudo vse od prve minute, kljub temu pretirano rizične igre, ki bi prinesla nevarnost za katerega od obeh vratarjev, nismo videli. Na začetku sta sicer poizkušala Annan in Gyan, vendar tako kot Mensah nekaj minut za njima, neuspešno. Srbi so bili v prvem polčasu pravzaprav nevarni le šest minut pred koncem, ko je s 25 metrov zgrešil Stanković. Drugi polčas so bolje začeli Afričani. V 54. minuti je bil neposredno pred srbskim golom Gyan, a je zgrešil. Isti igralec je nekaj minut zatem stresel še vratnico. Nato pa je Aleksandar Luković prejeli rdeči karton in moral z igrišča. Srbi so sicer poizkušali preko Krasića in Ivanovića, vendar so Ganci krenili po zmago in jo tudi dobili. Zdravko Kuzmanović je tisti, ki je odločil zmagovalca, kajti v kazenskem prostoru je igral z roko, sodnik pa je dosodil enajstmetrovko, ki jo je realiziral danes izjemno aktivni Gyan. Srbi so se morali odpreti, kar jih je skorajda stalo novega prejetega zadetka. Na njihovo srečo je Gyan znova stresel le vratnico in ne mreže vratarja Stojkovića.

SP2010: Srbija - Gana, Asamoah Gyan
(vir: Getty Images)
SP2010: Srbija - Gana, Marko Pantelić John Mensah
SP2010: Srbija - Gana, Nemanja Vidić, Kevin Prince Boateng