Uredništvo    20. junij 2014
SP, skupina E, 2. krog

Goliada pripadla Franciji

Francoska reprezentanca je v zelo dobri formi. Dobila je namreč tudi drugo tekmo na svetovnem prvenstvu v Braziliji, potem ko je Švici zabila kar pet zadetkov, prejela pa le dva.
2.6.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Itaipava Arena Fonte Nova, Gledalcev: , Sodnik: B. Kuipers (NIZ)

2 : 5

Švica: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Steve von Bergen (od 9. Philippe Senderos), Johan Djourou, Ricardo Rodríguez, Gökhan Inler, Valon Behrami (od 46. Blerim Džemaili), Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Haris Seferović (od 69. Josip Drmić), Admir Mehmedi.
Trener: Vladimir Petković
Francija: Hugo Lloris, Mamadou Sakho (od 66. Laurent Koscielny), Patrice Evra, Raphaël Varane, Mathieu Debuchy, Blaise Matuidi, Moussa Sissoko, Mathieu Valbuena (od 82. Antoine Griezmann), Yohan Cabaye, Olivier Giroud (od 63. Paul Pogba), Karim Benzema.
Trener: Didier Deschamps
Francozi so že takoj na začetku današnje tekme nakazali, da bodo še kako nevarni. Že v uvodnih minutah je imel švicarski vratar Diego Benaglio kar nekaj dela, že v 17. minuti pa je prvič nocoj klonil. Podal je Valbuena, zadel pa je Olivier Giroud. Švicarji so izvajali center, žogo podali nazaj, kjer jo je prestregel spretni Karim Benzema, potegnil naprej, nato na levi strani našel Blaiseja Matuidija, ki je z leve strani streljal ob vratnici, ne najbolje postavljeni Bengalio pa je še drugič klonil. Po prejetih zadetkih so Švicarji dvakrat udarili na gol Francije, dosegli tudi en gol iz prepovedanega položaja, nato pa je sodnik dosodil še enajstmetrovko v korist Francije po prekršku Djouroua. Karim Benzema je nastreljal vratarja, žoga se je odbila do Valbuene, ki je zadel okvir vrat. Tretji gol pa je bil Francozom očitno usojen, v 40. minuti je namreč zadel Valbuena.

Na začetku drugega polčasa so Švicarji pokazali nekaj pobude in začeli pritiskati ter iskati hiter zadetek. V 58. minuti je Hugo Lloris kar malce zatrepetal, toda na njegovo srečo je Blerim Džemaili z razdalje streljal čez francoski gol. Toda niso bili Švicarji tisti, ki so zadeli. V 67. minuti je nov gol dosegla Francija, zabil pa ga je Karim Benzema. V 72. minuti je čez švicarski gol streljal še Evra. Takoj v naslednji minuti je bilo že 5:0 za Francijo, zadel je Sissoko. Švicarji so častni zadetek dosegli v 82. minuti, ko je s prostega strela z razdalje približno 20 metrov zadel Blerim Džemaili. Nocojšnje goliade pa s tem še ni bilo konec. V 87. minuti je za Švico zadel še Granit Xhaka in znižal zaostanek Švice.