Uredništvo    19. junij 2016
Euro 2016

Sommer poskrbel za remi

Yann Sommer ima največ zaslug za to, da se je nocojšnja tekma med Švico in Francijo končala z rezultatom 0:0. Švicarski vratar je imel svoj dan, kar dvakrat pa ga je rešil okvir gola.
18.5.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Stade Pierre-Mauroy, Gledalcev: , Sodnik: D. Skomina (SLO)
Švica: Yann Sommer, Ricardo Rodríguez, Stephan Lichtsteiner, Johan Djourou, Fabian Schär, Breel Donald Embolo (od 74. Haris Seferović), Valon Behrami, Xherdan Shaqiri (od 79. Gelson Fernandes), Blerim Džemaili, Granit Xhaka, Admir Mehmedi (od 86. Michael Lang).
Trener: Vladimir Petković
Francija: Hugo Lloris, Laurent Koscielny, Adil Rami, Patrice Evra, Bacary Sagna, Moussa Sissoko, Yohan Cabaye, Paul Pogba, Kingsley Coman (od 63. Dimitri Payet), Antoine Griezmann (od 77. Blaise Matuidi), Andre-Pierre Gignac.
Trener: Didier Deschamps
Obe reprezentanci sta bili pred današnjo tekmo že uvrščeni v izločilne boje, zato je tekma odločala le o razvrstitvi v skupini. Francozi (danes je selektor Deschamps spet premešal zasedbo) so imeli na kontu že šest točk, Švicarji pa štiri. V osmi minuti, potem ko uvod ni prinesel vznemirjenja, so se Švicarji znašli v obetavni priložnosti pred francoskim golom, potem ko Pogba žoge ni najbolje izbil, a je ostalo brez spremembe izida. Potem so nastopile minute Francije. Bolje rečeno minute Paula Pogbaja. Vezist Juventusa je v 12. minuti streljal z roba kazenskega prostora, Sommer pa se je izkazal. V naslednji akciji nov strel Pogbaja in nova obramba Sommerja. V 17. minuti je Pogba stresel še prečko! Mehmedi je nekaj minut zatem le "vrnil", toda njegov strel ni bil dovolj natančen, da bi zares ogrozil Llorisa. Igra se je v nadaljevanju umirila, priložnosti do odhoda na odmor ni bilo več.

Prvo priložnost v drugem polčasu smo videli v 53. minuti, ko je Gignac streljal po tleh, a preslabo, da bi ogrozil Sommerja. V 57. minuti se je švicarski vratar spet izkazal, streljal je Griezmann! Švicarji so bili v drugem polčasu nekaj več pri žogi kot v prvem, toda Francozi so bili še naprej bolj nevarni. V 74. minuti so Galski petelini izpeljali super akcijo po desni strani, potegnil je Sissoko, podal na drugo stran, tja je "naletel" Dimitri Payet in silovito udaril ter stresel prečko! Isti nogometaš je v 80. minuti streljal po odbiti žogi, tokrat je bil precej manj natančen, žoga je zletela krepko mimo gola. Ker je remi ustrezal obema ekipama, nihče ni želel tvegati in ostalo je pri izidu 0:0.