Uredništvo    12. junij 2016
Euro 2016, skupina D, 1. krog

Modrićev evrogol osrečil Hrvaško

Hrvaška je evropsko prvenstvo začela odlično - z zmago. Slednjo je prinesel vezist madridskega Reala Luka Modrić, ki je v 41. minuti dosegel čudovit zadetek. Tekma je bila ostra in ognjevita.
12.4.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Parc des Princes, Gledalcev: , Sodnik: J. Eriksson (ŠVE)

0 : 1

Turčija: Volkan Babacan, Hakan Balta, Gökhan Gonul, Caner Erkin, Oguzhan Ozyakup (od 46. Volkan Sen), Selcuk Inan, Mehmet Topal, Arda Turan (od 65. Burak Yilmaz), Ozan Tufan, Cenk Tosun (od 69. Emre Mor), Hakan Calhanoglu.
Trener: Fatih Terim
Hrvaška: Danijel Subašić, Ivan Strinić, Vedran Ćorluka, Darijo Srna, Domagoj Vida, Milan Badelj, Luka Modrić, Ivan Rakitić (od 89. Gordon Schildenfeld), Marcelo Brozović, Ivan Perišić (od 87. Andrej Kramarić), Mario Mandžukić (od 93. Marko Pjaca).
Trener: Ante Čačić
Pariški Park princev je bil danes prizorišče obračuna Hrvaške in Turčije. Že v drugi minuti je Turkom zastal dih, po podaj iz desne strani je zapretil Ivan Rakitić, a bil premalo natančen. To je bil lažni alarm, kajti dogajanje na igrišču se je v nadaljevanju umirilo, priložnosti pa ni bilo. Šele v 28. minuti smo videli naslednjo udarec, Badelj je streljal po tleh, naravnost v turškega vratarja. V 29. minuti nevarna priložnost za Turke, Turfan je streljal z glavo, Subašića pa se je izkazal z obrambo. Tekma je postajala vse bolj živčna in groba, v 41. minuti pa jo je popestril Luka Modrić. Hrvat je dobro zadel visoko žogo po odbijanju Inana. Žoga je vezistu Reala "sedla, turški vratar je slabo reagiral in Hrvaška je na odmor odšla s prednostjo zadetka.

Hrvaška je kmalu po začetku drugega polčasa zatresla prečko! To je v 52. minuti storil Darijo Srna. Izkušeni bočni branilec Hrvaške se je v 55. minuti znašel v novi lepi priložnosti, toda danes nogometašu Šahtarja ni šlo prav nič od nog. Marcelo Brozović je v 61. minuti zapretil z nevarnim strelom. Še lepšo priložnost je imel v 67. minuti isti nogometaš, ko je po desni strani prodrl Perišić in poslal žogo pred nebranjen gol, toda Brozović je bil prepozen. V 72. minuti so bili Hrvati znova blizu zadetka, prečka je tokrat veselje preprečila Ivanu Perišiću. V 80. minuti so si Kockasti priigrali še en "zicer", spet je podal Perišić, Brozović pa je bil prepozen. Hrvaški selektor Ante Čačić je nato uspešno "kradel" čas z menjavami, nogometaši pa so začeli braniti svoj gol in ga tudi ubranili. Hrvaška je dobila svojo prvo tekmo na tem evropskem prvenstvu.