Uredništvo    16. junij 2010
Urugvaj brez težav potolkel Afričane

Domačin tokrat nemočen

Diego Forlan in njegovi soigralci niso dovolili presenečenja – Urugvaj je domačina svetovnega prvenstva postavil na realna tla in se približal osmini finala.
7.7.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Tshwane, Gledalcev: , Sodnik: Busacca (Švica)
Južna Afrika: Itumeleng Khune, Aaron Mokoena, Tsepo Masilela, Siboniso Gaxa, Bongani Khumalo, Teko Modise, Siphiwe Tshabalala, Reneilwe Letsholonyane (od 57. Surprise Moriri), Steven Pienaar (od 79. Moeneeb Josephs), Kagisho Dikgacoi, Katlego Mphela.
Trener: Carlos Alberto Parreira
Urugvaj: Fernando Muslera, Diego Godin, Jorge Fucile (od 71. Alvaro Fernandez), Diego Lugano, Maxi Pereira, Egidio Arevalo Rios, Alvaro Pereira, Diego Perez (od 90. Walter Gargano), Luis Suarez, Edinson Cavani (od 90. Sebastian Fernandez), Diego Forlan.
Trener: Oscar Washington Tabarez

Drugi krog svetovnega prvenstva v Južni Afriki sta otvorili reprezentanci Južne Afrike in Urugvaja, ki sta v prvem krogu osvojili vsaka po eno točko. Urugvaj je tekmo začel bolje in kmalu je postalo jasno, da bodo Južnoameričani tekmi diktirali tempo. Že po nekaj minutah igre je s prostega strela poizkušal Diego Forlan, vendar zadel le živi zid. Urugvajci so oblegali kazenski prostor Južne Afrike, ki tekmecu nocoj preprosto ni bila dorasla. Šele po petnajstih minutah igre so Afričani prvič dosegli kazenski prostor nasprotnika, streljal je Tshabalala, vendar čez gol. Urugvaj je v vodstvo prešel v 24. minuti, ko je z razdalje 25 metov zadel za 1:0. Po doseženem zadetku je Urugvaj dobil krila, Južnoafričani pa niso niti enkrat samkrat zapretili proti vratom Muslere.

Tudi v drugem polčasu je bil konkretnejši Urugvaj. Slednji je pritiskal in pritiskal. V 51. minuti je v kazenskem prostoru domačinov padel Suarez, vendar sodnik ni dosodil ničesar. Mu je pa sodnika uspelo prepričati v 75. Minuti. Sodnik ni le pokazal na belo točko, vratar Khune je dobil še rdeči karton. Enajstmetrovko je realiziral Diego Forlan. Urugvajci se z 2:0 niso zadovoljili. Vodstvo jim je uspelo nadgraditi, in sicer v peti minuti sodnikovega podaljška, Suarez je našel Perreiro, ki je žogo preprosto poslal v mrežo in postavil končni izid srečanja.