Uredništvo    26. junij 2010
Urugvaj prvi četrtfinalist

Suarez dvakrat za četrtfinale

Urugvaj je prvi četrtfinalist letošnjega svetovnega prvenstva. Med osem najboljših so se Južnoameričani prebili z zmago nad uporno Južno Korejo.
3.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Nelson Mandela Bay, Gledalcev: 30597, Sodnik: Wolfgang Stark (NEM)
1 : 0

1 : 1

2 : 1

Urugvaj: Fernando Muslera, Diego Godin (od 46. Mauricio Victorino), Jorge Fucile, Diego Lugano, Maxi Pereira, Egidio Arevalo Rios, Alvaro Pereira (od 74. Nicolas Lodeiro), Diego Perez, Luis Suarez (od 84. Alvaro Fernandez), Edinson Cavani, Diego Forlan.
Trener: Oscar Washington Tabarez
Južna Koreja: Jung Sung-Ryong, Cho Yong-Hyung, Lee Young-Pyo, Lee Jung-Soo, Kim Jung-Woo, Kim Jae-Sung (od 61. Lee Dong-Gook), Ki Sung-Yong (od 85. Yeom Ki-Hun), Ji-Sung Park, Lee Chung-Yong, Park Chu-Young.
Trener: Hong Myung-Bo
Urugvaj je prvi četrtfinalist letošnjega svetovnega prvenstva! Južnoameričani so v osmini finala po trdem boju premagali uporno in tudi izjemno kakovostno Južno Korejo, ki je vse do zadnjega piska sodnika Starka pritiskala in "iskala" zadetek. Ostalo je pri 2:1 in veliki zmagi Urugvaja. Junak srečanja: Luis Suarez.

Tekma se je začela v znamenju Koreje, ki so prvič zapretili že v drugi minuti, poizkušal je Park Ji Sung. Nekaj minuti pozneje je nogometaš Manchester Uniteda dobro izvedel prosti strel in zatresel - vratnico! Toda ostalo je le pri tem, zadetek pa je na drugi strani dosegel Urugvaj. Diego Forlan je podal "ostro" žogo, korejski vratar je posredoval slabo, Luis Suarez pa na drugi vratnici ni imel težav s potiskanjem žoge v prazno mrežo. Prejeti zadetek je Korejce pošteno streznil, zato so se malce pomaknili nazaj in bolj zavzeto branili svoja vrata. Tempo igre je padel, do konca prvega polčasa pa omembe vrednih poizkusov nismo več videli.

Že v 50. minuti, po petih minutah igre v drugem polčasu, so Korejci imeli priložnost za izenačenje. Godin je žogo izbil Leeju, ki se je sicer znašel v izjemno lepi priložnosti. Še lepša pa je bila priložnost minuto zatem, ko je Chuyoung z razdalje desetih metrov, s katere bi Cristiano Ronaldo in podobni velemojstri nogometne igre "razparali" mrežo, streljal visoko preko vrat. Korejci so nizali napad za napadom, bili boljši nasprotnik, kar se jim je tudi obrestovalo. Nesporazum med vratarjem in obrambo je s pridom izkoristil Chungyong. Isti igralec je bil tri minute pozneje sam pred urugvajskim vratarjem, vendar mu žogo prraktično poklonil.Urugvajci so nato resneje poprijeli in v zadnjem delu tekme rešili vprašanje četrtfinalista. Luis Suarez je žogo z razdalje dvajsetih metrov mojstrsko poslal v mrežo Južne Koreje. To je bil eden najlepših zadetkov na tem svetovnem prvenstvu. Zadetek, ki je Urugvaj kot prvo reprezentanco na tem mundialu popeljal med osem najboljših reprezentanc sveta.