Uredništvo    23. junij 2010
ZDA slavile v skupini C

Ameriški šok v 91. minuti

Reprezentanca Združenih držav Amerike je z zadetkom v sodnikovem podaljšku ugnala Alžirijo in poskrbela za mrk in jok na obrazih slovenskih navijačev.
27.6.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Tshwane, Gledalcev: 35827, Sodnik: Bleeckere (Blegija)
ZDA
1 : 0
ZDA: Tim Howard, Carlos Bocanegra, Steve Cherundolo, Jonathan Bornstein (od 80. DaMarcus Beasley), Jay DeMerit, Landon Donovan, Maurice Edu (od 64. Edson Buddle), Michael Bradley, Clint Dempsey, Jozy Altidore, Herculez Gomez (od 46. Benny Feilhaber).
Trener: Jurgen Klinsmann
Alžirija: Rais M'Bohli, Nadir Belhadj, Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Anthar Yahia, Mehdi Lacen, Karim Ziani (od 69. Adlene Guedioura), Hassan Yebda, Rafik Djebbour (od 65. Abdelkader Ghezzal), Foued Kadir, Karim Matmour (od 85. Rafik Saifi).
Trener: Vahid Halilhodžić

Ameriška reprezentanca je na letošnjem svetovnem prvenstvu nedvomno privzela primat ekipe, ki se rešuje tako čudežno in neverjetno kot je to v zlatih časih uspevalo našim zahodnim sosedom Italijanom. Po zaostanku proti Sloveniji z 0-2 so se Američani rešili tudi na zadnji tekmi proti Alžiriji in se v osmino finala uvrstili šele z zadetkom Landona Donovana, ki je 91. minuti odbito žogo pospravil za hrbet alžirskega vratarja Raisa Mbolhija.

Sicer so gledalci v Pretorii videli napeto in izenačeno nogometno predstavo, v kateri sta imeli obe ekipi svoje priložnosti za napredovanje. Alžirci so potrebovali poraz Slovenije z dvema zadetkoma razlike in tri točke proti Američanom, Američane pa bi v primeru poraza Slovenije v osmino finala popeljala že minimalna zmaga. V 21. minuti je sodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil zadetek Clintu Dempseyju, le nekaj trenutkov kasneje pa se je sijajna priložnost ponudila tudi robustnemu Jozyju Altidoru, a je njegov strel končal na tribunah. Alžirci so pretili preko Nadirja Belhadja in Karima Zianija, v 68. minuti pa je ponovno izkazal alžirski vratar Mbolhi, ki je ubranil strel ameriškega napadalca Edsona Buddla. Vse do zadnjih sekund je vse kazalo na uvrstitev Slovenije v osmino finala, nakar je sledila zakleta 91. minuta, v kateri se je žoga po strelu Altidore odbila do Donovana in Slovenijo zavila v črno …