Brazilija: Julio Cesar, Lucio, Maicon, Juan, Gilberto Silva, Elano (od 67. Dani Alves), Felipe Melo, Felipe Melo, Kaka, Luis Fabiano, Robinho (od 90. Ramires).
Trener: Luiz Felipe Scolari
Slonokoščena obala: Boubacar Barry, Guy Demel, Kolo Toure, Didier Zokora, Yaya Toure, Siaka Tiene, Cheikh Tiote, Emmanuel Eboue (od 72. Ndri Romaric), Aruna Dindane (od 54. Gervinho), Didier Drogba, Salomon Kalou (od 68. Abdel Kader Keita).
Trener: Sabri Lamouchi

Brazilija
je v formi. To lahko mirno vesti zapišemo po koncu njenega zanimivega obračuna s Slonokoščeno obalo, ki se je končal z izidom 3:1, dvojnim igranjem z roko Luisa Fabiana ter rdečim kartonom Kakaja.

Po zadetku je zadišalo že takoj na začetku tekme, ko je Robinho ukradel žogo, potegnil v napad, a z razdalje meril previsoko. Afričani so dobro stali na igrišču in kazalo je, da bo obračun dokaj izenačen. V 13. minuti je Didier Drogba izvajal prosti strel in to zelo slabo, v bistvu je razveselil le gledalce, ki so sedeli visoko na tribunah, prav tja je namreč letela žoga po njegovem strelu. Brazilci so žogo vzeli v svoje noge, pletli in gradili igro ter nakazali kar nekaj iz svojega repertoarja "nogometne sambe". V 26. minuti je le-ta prinesla zadetek. Kaka je lepo zaposlil Luisa Fabiana, ki je afriški gol "napadel" z desne strani – žogo je poslal v mrežo tik ob bližnji vratnici. Brazilija je v teh trenutkih dominirala na igrišču, Didier Drogba in njegovi soigralci pa so poizkušali predvsem s streli z razdalje.

Reprezentanci sta na odmor odšli z izidom 1:0 v prid Brazilije, ki pa se je kmalu spremenil. Le pet minut igre je bilo potrebno, da je Selecao svoje vodstvo podvojil. Avtor zadetka je bil znova nocoj razpoloženi Luis Fabiano, ki je kar dvakrat igral z roko, vendar glavni sodnik tega očitno ni dobro videl. Podobno kot v prvem polčasu, se Slonokoščena po prejetem zadetku tudi tokrat ni dala. Znova je bil v priložnosti Drogba, ki je poizkušal z glavo, vendar preslabo za odličnega brazilskega vratarja Julia Cesarja. Brazilci so po drugem doseženem zadetku dobili zalet in ga tudi dobro unovčili, kajti Elano je dodal še tretji zadetek in dokončno rešil vprašanje zmagovalca te tekme. Elano je kmalu po zadetku zaradi poškodbe nato zapustil igro. Slonokoščena obala ni igrala slabo, Didier Drogba, ki je spretno izigral offside zanko, je dosegel celo častni zadetek, to pa je bilo tudi vse, kar so izbranci Svena-Gorana Erikssona uspeli prikazati proti Braziliji, ki je igrala precej bolje kot pred dnevi proti Severni Koreji. Pred zadnjim sodnikovim žvižgom smo videli še izključitev Kakaja, ki naj bi storil prekršek nad Keitajem. Vezist Reala iz Madrida si je zaradi domnevnega prekrška prislužil drugi rumeni karton in posledično predčasno pot pod prho. Na razplet srečanja njegova izključitev ni vplivala.