Uredništvo    21. junij 2010
Švicarji z igralcem manj nemočni

Čile na pragu osmine finala

Reprezentanca Čila, eno lepših presnečenj letošnjega svetovnega prvenstva, je skorajda že napredovala v osmino finala. Južnoameričani so z 1:0 porazili Švicarje.
19.5.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Nelson Mandela Bay, Gledalcev: 34872, Sodnik: Al Ghamdi (Savdska Arabija)
1 : 0
Čile: Claudio Bravo, Gary Medel, Waldo Ponce, Gonzalo Alejandro Jara, Matias Fernandez (od 65. Esteban Paredes), Carlos Carmona, Jean Beausejour, Mauricio Isla, Arturo Vidal (od 46. Mark Gonzalez), Alexis Sanchez, Humberto Suazo (od 46. Jorge Valdivia).
Trener: Jorge Sampaoli
Švica: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Steve von Bergen, Stephane Grichting, Benjamin Huggel, Valon Behrami, Reto Ziegler, Gelson Fernandes (od 77. Albert Bunjaku), Gökhan Inler, Alexander Frei (od 42. Tranquillo Barnetta), Blaise Nkufo (od 68. Eren Derdiyok).
Trener: Vladimir Petković

Čile je na pragu osmine finala! Reprezentanca iz Južne Amerike je na srečanju drugega kroga premagala Švico in se prebila med šestnajst najboljših reprezentanc na svetu.

Čilenci so do treh točk prišli povsem zasluženo, Švicarji so pravzaprav imeli srečo, da Čilenci niso zabili še kakšen zadetek več. Južnoameričani so dominirali v vseh elementih nogometne igre, kar pa je bila tudi posledica tega, da so od 31. minute igrali z igralcem več. Tedaj je bil namreč izključen Behrani. Deset igralcev v polju je pomenilo, da se je Švica morala braniti in to ji je pravzaprav dobro uspevalo, vendar le do 75. minute, ko je Gonzalez zatresel njihovo mrežo. Švicarji so se bili po prejetem zadetku prisiljeni odpreti, zato se je Čilencem odprlo veliko prostora, vendar protinapadi danes niso bili njihova domena. Švicarji so imeli v 89. minuti, tik pred koncem tekme, sijajno priložnost, praktično nemogoče je namreč zgrešil Derdiyok. Švicarji so kljub porazu zabeležili rekord, in sicer so kar 559 minut zdržali brez prejetega zadetka na svetovnih prvenstvih! Prejšnji rekord so držali Italijani, ki zadetka niso prejeli kar 550 minut. Švicarji so zadnji zadetek na svetovnih prvenstvih prejeli leta 1994, v 86. minuti srečanja proti Španiji.