Uredništvo    29. junij 2010
Villa za novo zmago Španije

Naprej tudi Španija

Španija je v četrtfinalu! Furija je bila v osmini finala boljša od sosede Portugalske, ki je prejela svoj prvi zadetek na tem svetovnem prvenstvu, a hkrati tudi usodnega.
29.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Cape Town, Gledalcev: 62955, Sodnik: Baldasi (Argentina)
1 : 0

Španija: Iker Casillas, Sergio Ramos, Joan Capdevila, Gerard Pique, Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi, Xabi Alonso (od 90. Carlos Marchena), David Villa (od 88. Pedro), Fernando Torres (od 59. Fernando Llorente).
Trener: Julen Lopetegui
Portugalska: Eduardo, Bruno Alves, Fabio Coentrao, Pepe (od 72. Liedson), Ricardo Carvalho, Ricardo Costa, Tiago, Raul Meireles, Simao (od 72. Pedro Mendes), Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida (od 59. Danny).
Trener: Fernando Santos

David Villa
je na dobri poti, da postane najboljši igralec letošnjega svetovnega prvenstva. Novopečeni nogometaš Barcelone je namreč blestel tudi na nocojšnji tekmi osmine finala proti Portugalski. Nekdanji član Valencie je bil zelo aktiven v napadu, veliko je streljal in resno ogrožal nocoj izvrstnega portugalskega vratarja Eduarda in ga naposled tudi premagal. Njegov zadetek je na koncu zadostoval za minimalno zmago Španije in njeno napredovanje v četrtfinale.

Portugalci so se zbali že v prvi minuti. Prestrašil jih je Fernando Torres, ki je poizkušal z razdalje, tako da se je moral Eduardo v vratih Portugalske kar pošteno potruditi, da je preprečil zgodnje vodstvo Španije. Kmalu za njim je Eduarda ogrel še David Villa. Isti nogometaš je v sedmi minuti znova ustrelil, a je Eduardo njegov strel ubranil. Poizkušal je tudi Xavi, a streljal preko vrat. Portugalci so prvič resneje poizkusili v 20. minuti, ko je Iker Casillas ubranil strel Tiaga. V 27. minuti je s strelom od daleč poizkušal še Cristiano Ronaldo, a je bil Casillas znova na mestu. Portugalci so bili v prvem delu igre malce slabši, a so vseeno skušali ogroziti Casillasa. Na drugi strani so Španci pritiskali v intervalih. V 39. minuti je zgrešil Almeida, tri minute pozneje pa je potencialni zadetek Portugalske preprečila "intervencija" Casillasa. Pred koncem prvega polčasa smo videli še strel z glavo Tiaga, ki pa je zletel čez gol.

Začetek drugega polčasa ni prinesel nič razburljivega, "akcijo" smo videli šele v 52. minuti. Žogo Almeide je odbil Puyol in skorajda zabil avtogol.V 60. minuti se je v priložnosti znašel "sveži" Llorente, ki je zamenjal Fernanda Torresa. Eduardo je bil znova na mestu. Kmalu zatem je z desne strani znova silovito streljal David Villa, a je za las zgrešil cilj. Villa je "kuhal" zadetek, navijači so ga na stadionu v Cape Townu lahko vohali kar nekaj minut. V 63. minuti je zadetek tudi padel. V gneči na robu kazenskega prostora Portugalske se je najbolje znašel Iniesta, lepo podal do Xavija, slednji pa do Ville, ki je z desne strani najprej nastreljal Eduarda, nato pa odbitek pospravil v mrežo. V 70. minuti bi bilo lahko 2:0, a je Eduardo ubranil strel Ramosa. Eduardo, najboljši posameznik v portugalski reprezentanci, je v 77. minuti znova ubranil nov močan strel Davida Ville. Pred koncem srečanja je z glavo poizkušal še Llorente, a zgrešil cilj. Portugalci, ki so skušali izenačiti, niso uspeli resneje ogroziti Casillasa. V četrtfinale je tako napredovala favorizirana Španija.