Uredništvo    24. junij 2010
Nizozemci brez izgubljene točke

Nizozemska postaja favorit prvenstva

Nizozemci so tudi na tretji tekmi skupinskega dela osvojili vse tri točke in so doslej ob Argentini edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom. Proti Kamerunu povratek Arjena Robbna.
26.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Cape Town, Gledalcev: 63093, Sodnik: Pozo (Čile)
Kamerun: Souleymanou Hamidou, Geremi, Benoit Assou-Ekotto, Gaetan Bong (od 56. Vincent Aboubakar), Nicolas N'Koulou (od 74. Rigobert Song), Aurelien Chedjou, Stephane Mbia, Jean Makoun, Landry N'Guemo, Eric Maxim Choupo-Moting (od 72. Mohammadou Idrissou), Samuel Eto'o.
Trener: Volker Finke
Nizozemska: Maarten Stekelenburg, Giovanni Van Bronckhorst, Joris Mathijsen, Khalid Boulahrouz, John Heitinga, Rafael Van der Vaart (od 73. Arjen Robben), Wesley Sneijder, Mark van Bommel, Nigel de Jong, Dirk Kuyt (od 67. Eljero Elia), Robin van Persie (od 59. Klaas-Jan Huntelaar).
Trener: Danny Blind
Nizozemska reprezentanca se je na svetovno prvenstvo odpravila z osmimi zmagami v kvalifikacijah, sijajno formo pa so tulipani pokazali tudi v Južni Afriki, saj so postali šele druga ekipa po Braziliji leta 1982, ki je po stoodstotnem izkupičku v kvalifikacijah zmagala še na vseh treh tekme skupinskega dela. Srečanje proti Kamerunu sicer za nobeno od ekip ni igralo pomembnejše vloge – Nizozemci so se predčasno uvrstili v nadaljevanje, Kamerunci pa so se po dveh porazih že poslovili od bitke za osmino finala. Navkljub majhnemu vložku sta oba selektorja v ogenj poslala vse najboljše igralce, gledalci v Cape Townu pa so tako videli precej všečno predstavo s tremi zadetki in kar nekaj lepimi priložnostmi. V prvem delu igre so bili nevarnejši Nizozemci, ki so resno zapretili preko Van Persieja in Kuyta, a je kamerunski vratar Hamidou Souleymanou dobro opravil svoje delo.

Devet minut pred koncem prvega polčasa se je po lepi asistenci Rafaela Van der Vaarta pred vrati Kameruna sam znašel Van Persie in z rutiniranim strelom med nogama zadel za 1:0. Po nizozemskem vodstvu so se Kamerunci bolj odprli in si v 65. minuti po igranju Van der Vaarta z roko v kazenskem prostoru priigrali strel iz bele točke. Iz enajstih metrov je zanesljivo zadel edini kamerunski strelec na tem prvenstvu Samuel Eto'o, nekaj minut kasneje pa so nizozemski navijači z bučnim aplavzom pozdravili vstop Arjena Robbna, ki je zaigral prvič po poškodbi. Zvezdnik Bayerna je v manj kot 20 minutah dokazal, da bo z njim že tako močna Nizozemska še močnejša, saj je posredno prav on zakuhal zadetek, ki je Nizozemcem priigral tretjo zmago. Robben je v svojem značilnem prodoru z levico zadel vratnico, žoga pa se je odbila na noge Klaasu Janu Huntelaarju, kateremu ni bilo težko zadeti praznih vrat.