Uredništvo    9. april 2017
1. SNL, 28. krog

Gorica do nove zmage

Še ena enajstmetrovka in še eno je Miran Burgič realiziral. Z njo je Gorica v Kidričevem, potem ko je Žigon poravnal izid po zaostanku, prišla do nove zmage.
Štadion: Športni park Aluminij, Gledalcev: 700, Sodnik: Alen Borošak
Aluminij: Luka Janžekovič, Nemanja Jakšić, Sanin Muminović, Mateo Damiš, Vedran Turkalj, Derrick Mensah (od 72. Alen Krajnc), Milan Kocić, Žiga Škoflek, Lovro Bizjak, Matic Vrbanec (od 86. Josip Zeba), Francesco Tahiraj (od 71. Blaž Kramer).
Trener: Slobodan Grubor
Gorica: Gregor Sorčan, Tine Kavčič, Uroš Celcer, Matija Boben, Jani Curk, Jaka Kolenc, Rok Grudina (od 35. Dejan Žigon), Andrija Filipović, Miran Burgič, Bede Amarachi Osuji (od 84. Tilen Nagode), Rifat Kapić.
Trener: Miran Srebrnič
V Kidričevem se je začelo po željah domačinov. Že v 19. minuti, potem ko je domača ekipa dobro začela v polju, je Aluminij vodil z 1:0, zadel je Škoflek. To je bila sicer tudi edina zares omembne vredna priložnost v prvem delu igre, v katerem gostje iz Nove Gorice pravzaprav sploh niso bili nevarni za domači gol.

Na začetku drugega polčasa lepa priložnost za Tahiraja, sam je bil pred Sorčanom, vendar ga ni uspel premagati. Samo minuto pozneje je bil Aluminij za ta kiks že kaznovan, Gorica pa je izenačila preko Žigon, ki je žogo v prazno mrežo poslal po podaji Kapića. Burgič je nato poizkusil s strelom čez gol, dokler ni prišel do nove priložnosti za strel z bele točke. Prekršek je bil storjen nad Filipovićem, Burgič pa je realiziral najstrožjo kazen in Gorici priboril veliko zmago.