Uredništvo    2. april 2017
1. SNL, 27. krog

Iz katastrofe v katastrofo

Ljubljanska Olimpija ostaja glavni predmet posmeha v 1. SNL. Zmaji so v Kidričevem zapravili vodstvo in doživeli že peti poraz (1:2) na zadnjih šestih tekmah. Zdaj drugo mesto zasedajo Domžale.
Štadion: Športni park Aluminij, Gledalcev: 1000, Sodnik: Dragoslav Perić
Aluminij: Luka Janžekovič, Mateo Damiš, Vedran Turkalj, Nemanja Jakšić, Derrick Mensah, Milan Kocić, Francesco Tahiraj (od 80. Sanin Muminović), Matic Vrbanec, Alen Krajnc (od 67. Žiga Škoflek), Blaž Kramer (od 91. Mateo Panadić), Lovro Bizjak.
Trener: Slobodan Grubor
Olimpija: Rok Vodišek, Branko Ilić (od 86. Alexandru Cretu), Nemanja Mitrovič, Kenan Bajrič (od 63. Nik Kapun), Dino Štiglec, Daniel Avramovski (od 70. Issah Abass), Andraž Kirm, Denis Klinar, Ricardo Alves, Julius Wobay, Leon Benko.
Trener: Marijan Pušnik
V prvih šestih krogih spomladanskega dela prvenstva so zgolj Radomlje, daleč najslabša ekipa 1. SNL, osvojile manj točk kot razglašena ljubljanska Olimpija. Zmaji so v tem obdobju osvojili vsega eno točko in sicer za remi doma proti Kopru - na preostalih petih tekmah so izgubili, a če je bila večina porazov proti ekipam z zgornje polovice lestvice, ni opravičila za današnji poraz pri predzadnje uvrščenemu Aluminiju.

Olimpija je v prvem polčasu še kazala znake življenja, saj si je priigrala precej več priložnosti od gostiteljev. Že v 30. sekundi se je v obetavnem položaju znašel Leon Benko, ki je s 16 metrov žogo poslal čez oblake. V 25. minuti je Dino Štiglec po nevarnem napadu gostiteljev žogo v zadnjem hipu izbil v kot, v zadnjih petnajstih minutah prvega polčasa pa so Ljubljančani premoč uspeli pretvoriti tudi v vodstvo. Sprva je domači vratar Luka Janžeković z izjemno obrambo preprečil zadetek Andražu Kirmu, tudi v 35. minuti pa se je izkazal po nevarnem strelu Benka z 18 metrov. Nemočen je bil štiri minute kasneje, ko sta Kirm in Benko izigrala ofsajd zanko, Hrvat pa je z neposredne bližine meril v polno in dosegel svoj sedmi prvenstveni zadetek v letošnji sezoni.

V drugem polčasu je Olimpija znova iz nepojasnjenih razlogov mrknila. Vse bolj hrabri gostitelji so pričeli prevzemati pobudo, njihov trud pa je bil poplačan v 77. minuti, ko je po levi strani lepo prodl in asistiral Lovro Bizjak, ki je žogo kot na pladnju dostavil Blažu Kramerju, kateremu ni bilo težko zadeti v polno. Popoln preobrat in popolno sramoto Olimpije je šest minut kasneje zakuhal Žiga Škoflek, ki je z mojstrskim strelom z roba kazenskega prostora premagal mladega Roka Vodiška in vtrl sol v odprte rane ljubljanskih nogometašev.

Olimpija je po novem debaklu zaostanek za Mariborom povečala na 13 točk in za nameček padla na tretje mesto prvenstvene lestvice. Vse to pred dvema izjemno zahtevnima tekmama in sicer v polfinalu pokala proti Mariboru in v prvenstvu proti Celju, ki v spomladanskem delu prvenstva še ni doživel poraza.