Uredništvo    19. marec 2017
1. SNL, 25. krog

Knapi potolčeni iz Kidričevega

Aluminij je na obračunu dveh ekip s spodnjega dela lestvice visoko s 3:0 premagal velenjski Rudar in se razveselil najvišje zmage v letošnji sezoni. Rudar po zmagi v Ljubljani doživel dva poraza.
3 : 0
Aluminij: Luka Janžekovič, Mateo Damiš, Vedran Turkalj, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Derrick Mensah (od 89. Alen Krajnc), Milan Kocić, Žiga Škoflek, Blaž Kramer (od 85. Mateo Panadić), Matic Vrbanec, Francesco Tahiraj (od 79. Mihael Rebernik).
Trener: Slobodan Grubor
Rudar: Matej Radan, Darko Zec, Mateo Mužek, Jean Claude Billong, Marko Iharoš, Denis Grbič (od 59. Damjan Trifkovič), Stjepan Babić, Anže Pišek (od 69. Nikola Tolimir), Bojan Vručina (od 81. Davor Bokalić), Dominik Glavina, John Mary.
Trener: Vanja Radinović
Aluminij iz Kidričevega je hitro odgovoril na včerajšnjo zmago Krškega proti Radomljam in se vrnil v igro za osmo mesto in avtomatičen obstanek med prvoligaši. Gostitelji so proti Rudarju celo izenačili najvišjo zmago v letošnji sezoni, Rudar iz Velenja pa je po zmagi proti Olimpiji doživel dva zaporedna poraza in izgubil stik v koloni ekip, ki se borijo za četrto mesto.

Kidričani so povedli že v sedmi minuti tekme, ko je hitrem protinapadu Francesco Tahiraj podal na desno stran do Matica Vrbanca, ki je žogo vrnil do Blaža Kramerja, ki je brez težav zadel v polno. Za Vrbahca je bila to že deveta asistenca v letošnji sezoni in v tem elementu zaostaja le za Daretom Vršićem iz Maribora.

Rudar je zapretil deset minut kasneje preko Dominika Glavine, do izteka polčasa pa nismo več videli kaj prida zanimive nogometne predstave.

Kmalu po začetku drugega polčasa sta se z obrambama izkazala oba vratarja, prelomen trenutek tekme pa je zgodil v 65. minuti, ko je Mateo Mužek prejel drugi rumeni karton in predčasno zapustil  igrišče. Le dve minuti kasneje je razpoloženi Tahiraj preigral nasprotnikovega branilca in s strelom po tleh podvojil prednost Aluminija, nato je sledila prečka Glavine in pika na i v 77. minuti, ko je visoko zmago potrdil Žiga Škoflek.

Aluminij bo v 26. krogu 29. marca gostoval v Domžalah, Rudar pa bo gostil Celje.