Uredništvo    25. september 2016
1. SNL, 11. krog

Koper le remiziral v Kidričevem

Koper si je po zmagi nad Olimpijo in dobri predstavi proti Mariboru v 11. krogu 1. SNL privoščil zdrs pri novincu v ligi Aluminiju in z njim le remiziral.
0 : 0
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Nemanja Jakšić, Josip Zeba, Mihael Rebernik, Milan Kocić, Dejan Krljanovič, Anton Rogina (od 64. Lovro Cvek), Lovro Bizjak (od 83. Francesco Tahiraj), Matic Vrbanec, Blaž Kramer (od 46. Alexander Srdić).
Trener: Slobodan Grubor
Koper: Vasja Simčič, Danijel Pranjić (od 57. Matej Pučko), Toni Datković, Gregor Sikošek, Šime Gregov, Courage Pekuson (od 75. Marin Jurina), Haris Dedić, Joel Valencia, Kevin Kokorović, Zlatan Muslimović, Park In-Hyeok.
Trener: Igor Pamić
Nogometaši Aluminija so v 11. krogu 1. SNL na svojem igrišču izborili veliko točko proti favorizirani ekipi Kopra. V prvem polčasu je bila ekipa iz Kidričevega boljši nasprotnik, toda vsi streli domačega moštva so bili premalo nevarni za gostujočega vratarja Simčiča. Koprčani v prvem delu igre niso pokazali veliko, zaključnih strelov pa si niso uspeli pripraviti.

Drugi polčas je prinesel nekoliko bolj živahno dogajanje. Že v 48. minuti je dobro streljal Lovro Bizjak, Simčič pa je rešil svoj gol. Koprčani so kmalu vrnili preko novinca Danijela Pranjića, ki je streljal s prostega strela, a bil premalo natančen. Gostje, natančneje Zlatan Muslimović, so v 52. minuti zadeli celo vratnico, a je ostalo pri izidu 0:0. V 61. minuti so vratnico zadeli tudi nogometaši Aluminija, to je storil Dejan Krljanović. V 70. minuti je sodnik razveljavil gol Zebe, do konca tekme pa z izjemo poizkua Datkovića ni bilo več pravih nevarnosti za oba vratarja.