Uredništvo    19. november 2016
1. SNL, 17. krog

Celjani odpihnili knape

Celjani so na prvi tekmi 17. kroga državnega prvenstva povsem nadigrali velenjski Rudar in se dokopali do visoke zmage s 4:0. Dvakrat se je med strelce vpisal Dalibor Volaš.
4 : 0
Celje: Matic Kotnik, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Žiga Kous, Jure Travner, Janez Pišek, Nino Pungaršek, Goran Cvijanovič (od 83. Irfan Hadžić), Dalibor Volaš (od 87. Amar Rahmanović), Matej Podlogar, Lovre Čirjak (od 88. Rudi Vancaš Požeg).
Trener: Tomaž Petrovič
Rudar: Matej Radan, David Kašnik, Mateo Mužek, Marko Iharoš, Damjan Trifkovič, Klemen Bolha, Stjepan Babić, Damir Grgić, Bojan Vručina (od 70. Mitja Lotrič), Dominik Glavina (od 82. Davor Bokalić), John Mary (od 78. Jean Claude Billong).
Trener: Marijan Pušnik
(foto: nkcelje.si)
Celjani so kot kaže dobro izkoristili čas reprezentančnega premora, v katerem so se lahko med drugim bolje seznanili z načinom delo novega trenerja Igorja Jovičevića. Grofje so namreč proti Rudarju prekinili serijo dveh zaporednih porazov, hkrati pa so se veselili najvišje zmage v letošnji sezoni ter se tako utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice. Rudar, ki je že drugič v letošnji sezoni izgubil proti sosedom, je na drugi strani doživel najhujši poraz v letošnji sezoni.

Zaradi dežja je nogometaše obeh ekip pričakalo razmočeno igrišče,  zaradi katere je bila igra bolj nepredvidljiva in žoga težje obvladljiva. Celjani so povedli v 34. minuti, ko je mladi up Janez Pišek s podajo med dvema velenjskima branilcema lepo našel Daliborja Volaša, ki je sam krenil proti Mateju Radanu in ga z lobom tudi premagal.

V drugem polčasu se je igra Velenjčanov razpadla. Že kmalu po začetku nadaljevanja je Radana ogrel Goran Cvijanović, a je gostujoči vratar poskus loba še uspel izbiti v kot. V 56. minuti je sodnik Rade Obrenović po igranju Davida Kašnika z roko dosodil najstrožjo kazen, ki jo je uspešno realiziral Hrvat Lovre Čirjak. Le dve minuti kasneje se je svojega prvoligaškega prvenca razveselil mladi Nino Pungeršek, ki je tako v 22. prvenstvenem nastopu prvič zadel v polno.

V 67. minuti je Cvijanoviću zadetek preprečil okvir vrat, šest minut pred koncem pa je za piko na i poskrbel Volaš, ki je izkoristil podajo rezervista Irfana Hadžića in dosegel že svoj šesti zadetek v letošnji sezoni.