Uredništvo    4. marec 2017
1. SNL, 23. krog

Celjski projekt dočakal prvo zmago

Težje od pričakovanj je Celje izpolnilo vlogo favorita na današnji tekmi proti Radomljam, prve tri točke letos pa je grofom prinesel zadetek Daliborja Volaša.
1 : 0
Celje: Matic Kotnik, Elvedin Džinić, Jure Travner, Janez Pišek, Tomislav Barišić, Rudi Vancaš Požeg, Nino Pungaršek (od 79. Goran Galešič), Amar Rahmanović (od 58. Goran Cvijanovič), Dalibor Volaš, Lovre Čirjak (od 46. Lovro Cvek), Luka Belić.
Trener: Tomaž Petrovič
Radomlje: Aljaž Ivačič, Tin Karamatić, Grega Marinšek, Denis Lidjan, Mika Rokavec (od 67. Robi Jakovljevič), Domen Jugovar, Josip Balić, Filip Janković, Leo Ejup, Luka Cerar, Dorian Babunski (od 54. Marko Nunič).
Trener: Adnan Zildžović
(foto: nkcelje.si)
Celjani so danes igrali prvo domačo tekmo letos, nasprotnik pa so bile zadnje Radomlje. V prvem polčasu so favorizirani domačini, ki so med prestopnim rokom nekoliko okrepili svojo ekipo, imeli terensko premoč, medtem ko so gostom preostali predvsem poizkusi protinapadov. Streli Celjanov v prvem polčasu niso bili kaj prida blizu uspehu, gostje pa so izpeljali le dva protinapada in pri enem iskali izključitev pri Celju. Ko je Dorian Babunski, ki je sicer član Olimpije, stekel proti Kotniku, ga je pri tem oviral domači branilec Travner, Makedonec je padel, toda glavni sodnik ni piskal prekrška. Če bi ga, bi bil Travner izključen.

Kmalu po povratku na igrišče je zapretil Rahmanović, streljal je dvakrat, toda gostje so poizkus blokirali. Sledil je poizkus Vancaša Požega. Belokranjec se je oddolžil v 62. minuti, ko je podal izkušenemu Daliborju Volašu, slednji pa je zadel za vodstvo Celja na skromno popolnjeni tribuni stadiona Arena Petrol. V 70. minuti je nevarno poizkušal še Cvijanović, vendar neuspešno. Volaš je prišel do še ene priložnosti, ki pa je ni izkoristil. Gostje so začutili, da še lahko kaj storijo in v zadnjem delu igre so pritisnili, Karamatić je v 86. minuti prišel celo sam pred Kotnika, toda ostalo je pri izidu 1:0 in prvi zmagi Celjanov letos.