Uredništvo    9. april 2017
1. SNL, 28. krog

Eleke preprečil novo sramoto

Nova tekma, novo razočaranje. Olimpija je po prebujenju na pokalni tekmi proti Mariboru v prvenstvu znova razočarala, tokrat je nasedla v Celju. Skorajda je že izgubila tekmo, ko je za vsaj točko zadel Eleke.
1 : 1
Celje: Matic Kotnik, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Lovro Cvek, Amadej Brecl, Amar Rahmanović (od 59. Luka Belić), Nino Pungaršek (od 73. Janez Pišek), Rudi Vancaš Požeg (od 75. Matej Podlogar), Goran Cvijanovič, Dalibor Volaš.
Trener: Dušan Kosić
Olimpija: Rok Vodišek, Kenan Bajrič, Nemanja Mitrovič, Nik Kapun, Andraž Kirm, Denis Klinar, Julius Wobay (od 79. David Tijanić), Alexandru Cretu (od 69. Daniel Avramovski), Leon Benko, Mario Jurčević (od 60. Dino Štiglec), Blessing Eleke.
Trener: Igor Biščan
Kriza je še naprej doma v Ljubljani, kajti Olimpija tudi po današnjem dnevu ostaja brez prvenstvene zmage v letu 2017! Prvi polčas srečanja na Areni Petrol ni ponudil kaj prida veliko pravih priložnosti za zadetek, zdelo se je kot da moštvi predvsem ne želita prejeti zadetka. Videli smo le dva sicer precej nenevarna strela, za Olimpijo ga je sprožil Nik Kapun, za Celje pa Goran Cvijanović. Ob tem dodajmo, da so Ljubljančani, ki imajo težave že ves drugi del sezone, znova igrali vse prej kot dobro.

V drugem polčasu se je tekma nekoliko razživela. Kirm je v 52. minuti dobil podajo z desne strani, toda Matic Kotnik je bil na mestu. Za njim je imel lepo priložnost na drugi strani tudi Cvek, Vodišek pa je žogo uspel ujeti. Sledila sta poizkusa Wobaya in Benka, vendar Kotnik ni klonil. Potem je znova streljal Cvijanović, vendar premalo natančno. Potem pa vendarle gol. Cvijanović je nastreljal Klinarja, žoga pa je zletela v gol. Gostje iz Ljubljane so do konca tekme napadali in to se jim je v sodnikovem podaljšku tudi obrestovalo, Eleke je izkoristil zmedo Kotnika in Brecla ter v peti minuti sodnikovega podaljšaka zadel za 1:1.