Uredništvo    18. marec 2017
1. SNL, 25. krog

Konec mariborskega niza

Maribor ostaja neporažen v drugem delu sezone, a je nocoj na Areni Petrol prekinil niz zaporednih zmag. Vijoličasti so po novi asistenci Vršiča povedli preko Novakovića, Celjanom pa je točko zagotovil Volaš.
1 : 1
Celje: Matic Kotnik, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Lovro Cvek, Janez Pišek, Tomislav Barišić, Rudi Vancaš Požeg (od 90. Matej Podlogar), Nino Pungaršek (od 74. Tilen Klemenčič), Goran Cvijanovič, Dalibor Volaš (od 79. Jucie Lupeta).
Trener: Tomaž Petrovič
Maribor: Jasmin Handanovič, Mitja Viler, Aleksander Rajčevič, Rodrigo Defendi, Matej Palčič (od 84. Gregor Bajde), Dare Vršič, Blaž Vrhovec (od 69. Marcos Morales Tavares), Aleks Pihler, Damjan Bohar (od 71. Dino Hotić), Luka Zahović, Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Štajerski derbi se je začel z nekoliko bolj podjetno igro Maribora, a tudi s prvo priložnostjo na strani domačih. V peti minuti je malce z desne po tleh streljal Vancaš Požeg in preizkusil Handanovića. Takoj v naslednji minuti pa prva priložnost za Maribor in gol. Podajalec je bil najboljši igralec v tem elementu v ligi Dare Vršič, eksekutor pa z dobro reakcijo zimzeleni Milivoje Novaković. V nadaljevanju obdobje igre brez strelov, nato pa v 21. minuti lepa globinska podaja Vršiča v kazenski prostor, kamor se je mimo Hadžića pretihotapil Zahović, Kotnik pa se je z drsečim startom pogumno vrgel na žogo in preprečil morebiten zadetek.

Na drugi strani je bil najbolj razpoložen Cvijanović, ki je v 29. minuti našel Vancaša Požega v kazenskem prostoru. Belokranjec je že bil mimo Defendija, a se je zapletel. Domači vratar Kotnik je v 32. minuti odlično posredoval ob strelu Pihlerja z glavo, podajalec je bil Bohar z leve strani. Handanović je stanovskemu kolegu vrnil v 40. minuti, z obrambo ob nevarnem strelu bivšega soigralca Cvijanovića. Prav ob koncu prvega polčasa, ki se je končal z enakomernim razmerjem moči, pa izenačenje gostiteljev. Najprej je Pungaršek visoko podajo pred gol spremenil v prečko (streljal je z glavo), odbito žogo pa je nato v mrežo pospravil dobro postavljeni in zbrani Dalibor Volaš.
Dare Vršič, Maribor

Hitro, že v 51. minuti, so Mariborčani znova zapretili. Močno je sprožil Bohar, celjski vratar pa se je znova izkazal. Dve minuti pozneje je sledila lepa akcija, glavnino sta "spisala" Zahović in Vršič, Bohar je podaljšal do Pihlerja, ki je streljal močno, a zadel le Hadžića. V 54. minuti so domačini ostali z igralcem manj na igrišču, potem ko si je za štart s podplatom na Rajčevića svoj drugi rumeni karton na tekmi prislužil Barišić. Celjani morali nadaljevati z desetimi.

Sledile so tri napadalne akcije Mariborčanov. Najprej je sprožil Vrhovec, vendar je Kotnik znova rešil svoj gol. Potem je dvakrat udaril še motor mariborske igre Vršič, obakrat preslabo za celjskega vratarja. Na drugi strani smo videli le en strel celjske deseterice, zanj je v 83. minuti poskrbel novinec v ekipi Lupeta, ki je meril s precejšnje razdalje. Žoga je preletela Handanovića, morda se jo je odtaknil le s konicami prstov, zadela pa je prečko! Celjani so se nato uspeli ubraniti, Mariborčani pa so napadali jalovo, brez nevarnih zaključkov, tako da je ostalo pri izidu 1:1.