Uredništvo    21. september 2016
1. SNL, 10. krog

Zajc znova osrečil Zmaje

Olimpija je preživela gostovanje na Areni Petrol in še drugič to sezono premagala Celje. Junak državnih prvakov je bil to sezono najboljši igralec 1. SNL Miha Zajc s petim zadetkom to sezono.
0 : 1
Celje: Matjaž Rozman, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Jure Travner, Tilen Klemenčič (od 54. Tadej Vidmajer), Janez Pišek, Nino Pungaršek (od 76. Anej Lovrečič), Rudi Vancaš Požeg (od 72. Irfan Hadžić), Matej Podlogar, Dalibor Volaš, Lovre Čirjak.
Trener: Tomaž Petrovič
Olimpija: Rok Vodišek, Kenan Bajrič, Antonio Delamea Mlinar, Dejan Kelhar, Andraž Kirm, Denis Klinar, Miha Zajc, Danijel Miškić (od 67. Rok Kronaveter), Ricardo Alves, Julius Wobay (od 83. Darijan Matič), Etien Velikonja (od 58. Leon Benko).
Trener: Igor Biščan
Luka Elsner je na klopi Olimpije uspel povezati štiri tekme v štiri zmage. Danes so Zmaji gostovali v Celju, kjer so precej okrepili ekipo, a državnim prvakom niso uspeli prekrižati načrtov. Na začetku prvega polčasa je bila Olimpija tista, ki je imela več od igre, Andraž Kirm pa je bil v šesti minuti premalo nevaren za Rozmana. Naslednja priložnost se je zgodila šele po pol ure igre, tokrat je bil v priložnosti bivši Celjan Danijel Miškić, a je bil premalo natančen. Celjani v prvem polčasu, ki pravih priložnosti tako sploh ni ponudil, sploh niso zapretili proti golu gostov, na katerem je znova stal mladi Vodišek.

Tudi nadaljevanje igre ni ponudilo priložnosti. Ekipi nista veliko tvegali, tako da smo prvo priložnost v drugem polčasu videli šele v 70. minuti. Podajalec je bil Denis Klinar, strelec pa najboljši igralec 1. SNL to sezono Miha Zajc. Igra se je v nadaljevanju malce razživela. Pri Celju je Dalibor Volaš poizkušal kot prvi, a je bil neuspešen. Tako kot na drugi strani Leon Benko. Vodišek se je tudi danes izkazal, zaustavil je namerč poizkus Čirjaka. Še mladoletni ljubljanski vratar je bil na mestu tudi ob poizkusu Volaša in tako ob Zajcu postal junak današnje pomembne zmage državnih prvakov.