Uredništvo    9. september 2017
1. SNL, 8. krog

Domžale odpihnile Triglav

Domžalčani so po koncu premora v nadaljevanje prvenstva krenili nadvse odločno. Razleteni gostitelji so gostom iz Kranja nasuli kar šest zadetkov in z visoko zmago potrdili svoj visok potencial. Dva gola Lovra Bizjaka.
Štadion: , Gledalcev: , Sodnik:
Domžale: Dejan Milić, Tilen Klemenčič, Matija Širok, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Senijad Ibričić (od 76. Žan Žužek), Zeni Husmani, Jure Matjašič (od 63. Luka Volarič), Marko Alvir, Nermin Hodžić, Lovro Bizjak (od 80. Rubin Hebaj).
Trener: Simon Rožman
Triglav: Elvis Džafič, Momir Bojić, Kristjan Arh Česen, David Zec, Stefan Kukoljac, Dejan Robnik (od 56. Igor Bukara), David Tijanić, Matej Poplatnik, Gašper Udovič, Tilen Mlakar (od 70. Tom Žurga), Luka Majcen (od 81. Nejc Pušnik).
Trener: Siniša Brkić
(foto: nkdomzale.si)
Domžalčani so pred reprezentančnim premorom navdušili v Evropi, a istočasno precej razočarali v državnem prvenstvu, saj so na zadnjih štirih tekmah osvojili vsega tri točke. Črno serijo štirih zaporednih tekem brez zmage so prekinili na bravurozen način, saj so doma kranjskemu Triglavu nasuli kar šest zadetkov in simbolno nakazali na to, da bodo zdaj z vsemi silami odločno krenii v boj za vrh prvenstvene lestvice.

V domžalskih vrstah se je od novincev predstavil povratnik Marko Alvir, Agim Ibraimi pa tokrat še ni kandidiral za nastop.

Domžale so hitro pričele oblegati vrata gostov, ki so klonili v 11. minuti, ko je po podaji Alvirja z lobom lepo zadel Lovro Bizjak. Domači vratar Dejan Milič je devet minut kasneje posredoval po strelu Tilna Mlakarja, v 22. minuti pa je sledilo izenačenje. Alvir je v kazenskem prostoru igral  z roko, strel z bele točke pa je uspešno izvedel prvi Triglavov strelec Matej Poplatnik. Izenačenje je trajalo manj kot minuto, saj je že v naslednjem napadu novinec v vrstah Triglava Stefan Kukoljac v kazenskem prostoru povlekel Bizjaka, strel z bele točke pa so zahvaljujoč Senijadu Ibričiću uspešno izvedli tudi Domžalčani. Domžale so se povsem odlepile v 38. minuti, ko je po asistenci Široka še tretjič v letošnji sezoni zadel Bizjak in odločil zmagovalca.

V drugem polčasu je Triglav kar nekajkrat nevarno napadel, a je na koncu vendarle prejel še tri zadetke. Prvega je v 74. minuti dosegel Luka Majcen, ki je po strelu Nermina Hodžića žogo nesrečno poslal v svoj gol, na 5:1 je po po podaji Jureta Balkovca povišal povratnik po poškodbi Gaber Dobrovoljc, končni izid tekme pa je v sodnikovem podaljšku postavil mladi Albanec Rubin Hebaj, ki je dosegel že svoj drugi zadetek v slovenskem državnem prvenstvu.

Domžalčani bodo prvo četrtino prvenstva sklenili v Stožicah pri Olimpiji, Triglav, ki še čaka na prvo zmago, pa bo doma gostil velenjski Rudar.