Uredništvo    13. avgust 2016
1. SNL, 5. krog

Domžale so prevzele vodstvo

Domžalčani so proti Kopru ohranili dobro formo ter se z zmago z 2:0 vsaj za en dan prebili na vrh prvenstene lestvice. Domžalčani so že četrtič v letošnji sezoni svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.
2 : 0
Domžale: Adnan Golubović, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Alvaro Brachi, Žan Majer (od 77. Juninho), Zeni Husmani (od 64. Amedej Vetrih), Marko Alvir, Lucas Mario Horvat, Matic Črnic, Benjamin Morel (od 82. Slobodan Vuk), Antonio Mance.
Trener: Simon Rožman
Koper: David Adam, Gregor Sikošek, Ivor Horvat, Toni Datković, Šime Gregov, Leandro Nicolas Teijo, Senijad Ibričić, Ruben Belima, Marin Jurina (od 61. Joel Valencia), Matej Pučko, Jaka Štromajer (od 65. Zlatan Muslimović).
Trener: Igor Pamić
Domžale v državnem prvenstvu ohranjajo dobro formo, ki jih je po današnji zmagi proti Kopru celo popeljala na sam vrh prvenstvene lestvice. Varovanci Luke Elsnerja so zasluženo z 2:0 premagali Koprčane in tretjič letos zmagali, pohvalen pa je tudi učinek v obrambi, saj so Domžalčani v prvih petih krogih oba zadetka prejeli zgolj na eni tekmi in sicer v tretjem krogu proti Mariboru.

Domžale so začele bolje in nekajkrat zapretile proti vratom Davida Adama, ki je tokrat nadomeščal poškodovanega Vasjo Simčiča. Po poskusih Žana Majerja, Benjamina Morela, Lucasa Horvata in Gabra Dobrovoljca Adam ni imel težjega dela, na spremembo rezultata na semaforju pa je bilo treba počakati do drugega polčasa.

Že v drugi minuti nadaljevanja je po podaji Alvara Brachija Morel meril z 18 metrov, žoga pa pri tem zadela enega od branilcev Kopra, spremenila smer in končala v koprski mreži. Nekaj trenutkov kasneje je zapretil Antonio Mance, Koper pa je prvič resneje zapretil šele v 58. minuti, ko je domači vratar Golubovič posredoval po strelu Gregorja Sikoška. Pet minut kasneje so gostje po padcu Rubena Belime v kazenskem prostoru zahtevali najstrožjo kazen, a je sodniška piščalka ostala nema.

V nadaljevanju polčasa je po podaji Lucasa Horvata, ki je danes nosil kapetanski trak, Brachi zadel prečko, v 84. minuti pa trenutno najbolj zaželeni igralec Domžal Matic Črnic zadel zunanji del mreže. Domžale so zmago potrdile dve minuti pred koncem, ko je po izvrstno izpeljanem protinapadu Vuk podal pred gol, kjer je Mance s svojim prvim prvenstvenim zadetkom v letošnji sezoni postavil končni izid tekme.