Uredništvo    26. november 2016
1. SNL, 18. krog

Domžale zdaj tik za vodilnima

Domžale vztrajajo v dobri formi. V 18. krogu 1. SNL so na svojem igrišču premagale Celjane, ki so se prebudili, ko so že zaostajali za dva zadetka. Nov zadetek domžalskega napadalca Slobodana Vuka.
2 : 1
Domžale: Dejan Milić, Matija Širok, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Zeni Husmani, Jure Matjašič, Marko Alvir, Luka Volarič (od 71. Jan Repas), Amedej Vetrih (od 68. Luka Žinko), Slobodan Vuk (od 78. Antonio Mance).
Trener: Simon Rožman
Celje: Matic Kotnik, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Žiga Kous, Jure Travner, Janez Pišek, Nino Pungaršek, Goran Cvijanovič (od 59. Amar Rahmanović), Dalibor Volaš (od 58. Irfan Hadžić), Matej Podlogar (od 80. Marin Glavaš), Lovre Čirjak.
Trener: Dušan Kosić
(foto: nkdomzale.si)
Današnja tekma je bila za domžalskega trenerja Simona Rožmana malce posebna, kajti soočil se je s svojo nekdanjo ekipo iz Celja. Prvi poizkus na tekmi smo videli v četrti minuti, ko je streljal Husmani. Matic Kotnik je moral posredovati že v osmi minuti, takrat je bil izjemno nevaren Marko Alvir, celjski vratar pa je dobro posredoval. V 14. minuti priložnost za Celje, po podaji Cvijanovića je z glavo slabo reagiral Volaš. Domžalčani so v 19. minuti povedli, in sicer je po podaji s prostega strela Jureta Balkovca z glavo zadel Amedej Vetrih. Slobodan Vuk je danes prvič zapretil v 29. minuti, njegov strel pa je bil za Kotnika prešibek. Vuk je znova streljal v 34. minuti, gostje so odbili v kot, nato pa zmeda Kotnika, ki je žogo izpustil iz rok, Dobrovoljc pa je nato zadel okvir vrat, nato pa je žogo na golovi črti zaustavil še Pungaršek. Nova priložnost za domžalski gol je prišla v 43. minuti, ko je ob strelu Alvirja posredoval Džinić. Pred koncem prvega dela igre pa še edina prava priložnost za goste, po zmedi v domači obrambi je mimo gola streljal Džinić.

Tudi drugi polčas so bolje začeli Domžalčani in v 50. minuti podvojili vodstvo. Matjašič je priboril žogo, Alvir mu je žogo nato vrnil, bivši nogometaš Zavrča je podal pred gol, tam pa je odlično reagiral Vuk in žogo potisnil v mrežo. Z udobnim vodstvom so se Domžalčani malce umirili v napadu, tako da so v nadaljevanju Celjani prevzeli pobudo. Milić je moral posredovati ob strelu Kousa v 71. minuti, v 72. minuti pa je žogo že pobral iz svoje mreže, po napaki Žinka je zadel Irfan Hadžić. V 78. minuti je imel Slobodan Vuk, ki je po podaji Alvirja prišel diagonalno pred celjski gol, na nogi 3:1, vendar je streljal mimo gola. Celjani so poizkušali priti do izenačujočega zadetka, vendar se Milić ni pustil premagati, tako da so se Domžalčani na koncu veselili treh točk.