Uredništvo    20. avgust 2016
1. SNL, 6. krog

Izbruhnili v pravem trenutku

Olimpija je z najbolj prepričljivo predstavo v tej sezoni na derbiju kroga zasenčila Domžale, ki so izgubile tudi nepremagljivi niz po zadetkih Mihe Zajca, Roka Kronavetra in Juliusa Wobaya (3:1).
Srčnost nas žene naprej
Ljubljanski trener Rodolfo Vanoli je na tekmi, ki so jo mnogi označevali že za njegov "biti ali ne biti" na klopi Olimpije, sestavil prvo postavo brez napadalca Blessinga Elekeja, proti Domžalam pa je manjkal tudi nekdanji član lokalnega prvoligaša Darijan Matić. Ob suspendiranem Denisu Klinarju sta se v prvo postavo vrnila Miha Zajc in Andraž Kirm, medtem ko pri rumenih poleg že pred tekmo napovedanih odsotnosti Jureta Balkovca in Luke Žinka v postavi ni bilo niti prvega zvezdnika Matica Črnica, ki se očitno poslavlja od Domžal.

Športni park je za sobotni obračun lokalnih rivalov pokal po šivih, kot že dolgo ne, uvod pa ni minil v znamenju preveč privlačne igre. Julius Wobay, ki je tokrat namesto Elekeja začel obračun, je nenevarno poskusil kot prvi, a ni ogrozil Adnana Golubovića. V 13. minuti si je po hitrem protinapadu Etien Velikonja pripravil strel z roba kazenskega prostora, a zadel v blok, od sodnika Dejana Balažiča so gostje zahtevali tudi igro z roko, a jih ni uslišal. Najlepšo akcijo je Olimpija izvedla v 16. minuti: Velikonja je po predložku Kirma prefinjeno meril s peto, toda Golubović je bil na mestu, Wobaya pa je ob stelu v padcu dovolj dobro oviral Lucas Mario Horvat, da odbite žoge Afričan ni pospravil pod prečko. A tri minute kasneje rešitve ni bilo več, Danijel Miškić je podal v globino do Velikonje, ta pa izvrstno do vtekajočega Zajca, ki je elegantno "spodkopal" žogo in jo poslal v mrežo.

Zajc bi lahko v 30. minuti zadel še drugič, ko ga je z dolgo visoko žogo samega v kazenskem prostoru našel Kirm, toda Šempetrčan je po lepem sprejemu grdo zgrešil z ugodnega položaja. Rok Kronaveter je bil naslednji, ki je z razdalje preizkusil Golubovića, a se domžalski čuvaj mreže ni dal. Domači so se prebudili šele v zadnjih minutah polčasa, a prepozno, da bi speljali še kakšno konkretnejšo akcijo. Trener Luka Elsner ni čakal in za drugi polčas nemudoma v ogenj poslal še Slobodana Vuka. Hitro so bili domači nevarni, Horvat je v 53. minuti tudi s pomočjo odboja od enega izmed branilcev lepo meril na daljšo vratnico in ni bil daleč od cilja, čeprav je bil Aleksander Šeliga na žogi.

Po odločnem prodoru Antonia Manceja je kapetan Aris Zarifović rešil najhujše pred svojim vratarjem s prisebnim posredovanjem, Šeliga pa je po kotu, ki je sledil, "zaplaval", zadetek je na vratnici najbrž rešil Kirm. Nekdanji član Domžal je bil podjeten tudi na drugi strani in bivšemu klubu bi skorajda zabil z okoli 20 metrov, toda njegov strel je poletel za slabega pol metra mimo daljše vratnice. V 63. minuti pa so "zmaji" podvojili svojo prednost, ko je Kronaveter po podaji Kenana Bajrića in strelu Kirma v mrežo pospravil "odpadek" Golubovića. Šok se ob Kamniški Bistrici še ni polegel, izjemno glasni gostujoči navijači pa so spet slavili - Wobay je z levega boka izvrstno prodrl v kazenski prostor in zadel z natančno odmerjenim strelom v daljši kot.

Tekma se je zdela odločena, toda Domžalčani so se (vsaj navidezno) vrnili v igro z izjemnim strelom Marka Alvirja z roba kazenskega prostora, a kaj preveč blizu dramatični končnici niso bili ter na koncu izgubili prvo ligaško tekmo v novi sezoni. Olimpija se je po porazu z Rudarjem silovito vrnila nazaj na vrh, pod njim sta točkovno poravnani ekipi Domžal in Gorice. Podprvak Maribor bi se v primeru nedeljske zmage nad Aluminijem izenačil na tretjem mestu z Domžalčani.