Uredništvo    17. julij 2016
1. SNL, 1. krog

Na Šahtjor z dobro popotnico

Domžale so dobile uvodno tekmo sezone v 1. SNL, ki je bila hkrati občinski derbi s sosedi iz Radomelj. Ob zmagi z 2:0 sta zadela Vuk in Juninho. Domžalčani so si pred četrtkom tako napolnili dozo samozavesti.

2 : 0

Domžale: Adnan Golubović, Matija Širok, Miha Blažič, Dejan Trajkovski (od 33. Jure Balkovec), Žan Žužek, Juninho (od 80. Luka Žinko), Amedej Vetrih, Marko Alvir, Jan Repas (od 62. Benjamin Morel), Luka Volarič, Slobodan Vuk.
Trener: Simon Rožman
Radomlje: Aljaž Ivačič, Milan Anđelkovič, Denis Lidjan (od 46. Tadej Rems), Žan Kumer, Tin Karamatić, Gal Primc, Igor Barukčič, Dušan Stoiljković (od 72. Robi Jakovljevič), Luka Cerar, Marko Nunič, Liridon Osmanaj (od 82. Marko Kovjenič).
Trener: Adnan Zildžović
Že takoj v prvem krogu 1. SNL so v Domžalah odigrali občinski derbi z novopečenim prvoligašem Radomljami. In že v četrti minuti so domači pristaši, ki jih v četrtek čaka še zanimiva evropska tekma, skočili na noge. Ivačič je najprej ubranil strel Volariču, odbito žogo pa je v prazno mrežo pospravil Slobodan Vuk. Ivačič je imel veliko dela tudi v osmi minuti, ko je ubranil strel Alvirja. Domžale so bile boljši nasprotnik, Juninho je v 20. minuti meril mimo gola, dve minuti za njim oa še Vetrih. V 33. minuti je domači trener Luka Elsner, ki je danes spočil nekaj igralcev, zamenjal poškodovanega Dejana Trajkovskega, namesto katerega je vstopil Jure Balkovec. Domžalčani so prvi polčas mirno pripeljali do konca, na odmor pa odšli z minimalno prednostjo 1:0.

Po uvodnem poizkusu Vuka so Domžale tudi v drugem polčasu hitro dosegle zadetek. V 56. minuti je Balkovec prodrl po levi strani, našel Repasa, ki je podal na prvo vratnico, tam pa je žogo z volejem za hrbet nasprotnega vratarja spravil Juninho. Domžalčani so potek tekme nadzirali brez večjih težav, Slobodan Vuk pa je s strelom blizu vratnice v 78. minuti nakazal, da se z vodstvom za dva gola ne bodo zadovoljili. Priložnosti v nadaljevanju ni bilo več veliko, tako da so Domžale pred povratno tekmo z beloruskim Šahtorjom iz Soligorska prvo prvenstveno tekmo sezone dobile z izidom 2:0. Ker je šlo za neposredni sosedski obračun, je bila današnja zmaga seveda še toliko slajša.