Uredništvo    5. november 2016
1. SNL, 16. krog

Petarda v mreži Gorice

Domžale so z izjemno predstavo proti Gorici poraz na derbiju pustile v preteklosti. Ob že tretji zmagi s 5:0 v eri Simona Rožmana je hat-trick zabil Marko Alvir, Slobodan Vuk izenačil klubski rekord Zlatana Ljubijankića.

5 : 0

Domžale: Dejan Milić, Matija Širok, Miha Blažič, Jure Balkovec, Luka Žinko (od 61. Amedej Vetrih), Jure Matjašič (od 59. Jan Repas), Žan Žužek, Marko Alvir, Luka Volarič, Lucas Mario Horvat, Slobodan Vuk (od 67. Antonio Mance).
Trener: Simon Rožman
Gorica: Gregor Sorčan, Matija Škarabot, Matija Boben, Miha Gregorič, Alen Jogan, Dejan Žigon, Jaka Kolenc, Jan Humar (od 46. Andrej Kotnik), Rok Grudina, Sandi Arčon (od 68. Tilen Nagode), Miran Burgič.
Trener: Miran Srebrnič
Domžale so s predstavo proti Gorici še enkrat več potrdile primat ekipe, ki v zadnjih mesecih v slovenskem državnem prvenstvu igra najbolj učinkovit in najbolj atraktiven nogomet. Varovanci Simona Rožmana so že tretjič v letošnji sezoni slavili z velikih 5:0, tokrat pa je pod njihovim škornjem padla povsem razglašena Gorica, ki je danes pokazala z naskokom najslabšo predstavo v letošnji sezoni.

Domžalčani so v srečanje krenili atomsko in si že do prvega zadetka priigrali kup priložnosti za vodstvo. V tretji minuti se je po podaji Jureta Balkovca sam pred gostujočim vratarjem Sorčanom znašel Slobodan Vuk, a meril mimo vratnice. Že v naslednjem napadu je po predložku Marka Alvirja Vuk vnovič zapravil lepo priložnost, v šesti minuti je pa Goričanom kožo rešil Sorčan, ki je žogo po strelu Jureta Matjašiča ob pomoči prečke odbil v kot. Domžale so povsem zasluženo povedle v 22. minuti, ko je levo stran prebil Balkovec in podal do Vuka, slednji pa je žogo namestil Lucasu Horvatu, ki je s petnajstih metrov dosegel že svoj tretji zadetek v letošnji sezoni.

Horvatov gol je odprl domžalskl vrelec. V 30. minuti je akcijo začel Žan Žužek, po podaji Vuka pa je z dvajsetih metrov zadel Marko Alvir. Isti nogometaš je štiri minute kasneje po podaji Luke Volariča zadel še drugič in zapečatil usodo Goričanov ter Domžalam do odmora priigral neulovljivo prednost.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Sorčan znova reagiral po strelu Matjašiča, v 56. minuti pa je sledil slavnostni trenutek za nocoj izvrstnega Slobodana Vuka, ki se je vpisal v zgodovinske knjige Domžal. Vuk je v drugem poskusu premagal Sorčana in dosegel svoj 35. zadetek za Domžale, kar pomeni, da se je na večni lestvici klubskih strelcev na prvem mestu izenačil z dolgoletnim reprezentantom Zlatanom Ljubijankićem.

Gorica je prvič znake življenja pokazala dva minute kasneje, ko je rezervist Andrej Kotnik z razdalje meril mimo vratnice, tik pred koncem srečanje pa so gostitelji po prekršku Matije Bobna dobili še enajstmetrovko, ki jo je odločno realiziral sijajni Alvir in se s hat-trickom na lestvici strelcev državnega prvenstva prilepil  za hrbet svojemu rojaku Dominiku Glavini.