Uredništvo    31. julij 2016
1. SNL, 3. krog

Povratek Domžal za točko

Maribor je v Domžalah ob polčasu vodil že z 2:0, toda varovanci Luke Elsnerja so v drugem polčasu zabili dva gola in na koncu osvojili točko. Vrhunec tekme: super gol Jureta Balkovca s prostega strela.

2 : 2

Domžale: Adnan Golubović, Matija Širok, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Marko Alvir (od 70. Zeni Husmani), Jan Repas (od 56. Benjamin Morel), Luka Volarič, Juninho, Amedej Vetrih (od 82. Lucas Mario Horvat), Elvis Bratanovič.
Trener: Simon Rožman
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Adis Hodžić, Dare Vršič (od 46. Marcos Morales Tavares), Aleš Mertelj, Blaž Vrhovec, Aleks Pihler, Damjan Bohar (od 72. Dino Hotić), Sunny, Gregor Bajde (od 73. Sintayehu Sallallich).
Trener: Darko Milanič
Samo nekaj dni po veliki zmagi proti West Hamu so Domžale v tretjem krogu 1. SNL gostile Maribor, ki ima za seboj remi v Aberdeenu. Oba trenerja Luka Elsner in Darko Milanič sta premešala svoji ekipi v primerjavi z Evropo. Prvi strel na tekmi v Domžalah smo videli v 12. minuti, z levico je poizkušal Vršič, Golubović pa je žogo odbil. Sledil je poizkus Sunnyja v 15. minuti, toda žoga je zletela čez gol. Maribor je počasi prevzel vajeti igre v svoje roke in v 29. minuti povedel. Gregor Bajde je z leve strani podal pred gol, tam je vtekal Sunny, bil v prepovedanem položaju, toda žogo je pred njim odbil Miha Blažič in dosegel avtogol. Sodnik Matej Jug se je posvetoval s stranskim sodnikom in tudi sodnikom za golom ter gol kljub prepovedanemu položaju - priznal. Domžalčanom se glave niso še niti ohladile, ko je takoj padel še en gol! Domžalska obramba je razpadla, Vršič je z lepo podajo našel osamljenega Damjana Boharja, ki mu samemu ni bilo težko zadeti.

Domžalčani so skušali odgovoriti preko Juninha v 33. in Blažiča v 40. minuti, vendar so na polčas, ob novi nevarnosti pred svojim golom v 42. minuti in udarcih Volariča v 43. in 44. minuti, odšli z dvema goloma zaostanka.

Domžalčani so drugi polčas dobro začeli. V 49. minuti je po lepi akciji Volariča, ki je podal z desne strani, Juninho pa je žogo poslal v mrežo. Jasmin Handanović je, potem ko je žoga morda malce oplazila Mertlja, le obstal. Brazilec je bil znova nevaren v 53. minuti, ko je sprožil izjemno močan strel s kakšnih 30 metrov, žoga pa je le za las zgrešila cilj. Po minutah pobude Domžal so Mariborčani pokazali zobe, rezervist Tavares je v 57. minuti streljal mimo gola. Jure Balkovec je v 64. minuti izvajal prosti strel, malce z desne strani in kakšnih 30 metrov od gola. Pomeril je natančno in premagal ne najbolj zbranega Handanovića! Domžale so bile v drugem polčasu bolj nevaren, igrale so precej bolje kot v prvem delu igre, med najbolj razigranimi je bil Juninho, ki je nevarno poizkušal tudi v 70. minuti, potem ko je odigral dvojno podajo z Bratanovićem. Mariborčani so v 78. minuti, ko je Viler lepo zaposlil Sallallicha, po obdobju brez priložnosti prišli v obetavno situacijo, toda Golubović je dobro posredoval.

Aleš Mertelj je v 81. minuti še enkrat plačal davek igranja izven svoje pozicije, kajti izkušeni vezist je naredil velik "kiks", podaja Juninha je namreč prišla, vključno z Bratanovićem, mimo njega. Novinec v domžalski ekipi je bil sam pred Handanovićem, ki pa je dvoboj dobil "na rutino", saj je napadalca prebral in zaprl strel, tako da se je Maribor rešil. Vijoličasti so vnovič zapretili v 87. minuti, ko je z desne strani pred gol podal Hodžić, Sunny pa je žogo slabo udaril, tako da Golubović ni imel veliko težav. V 89. minuti je nevarno streljal še Pihler, žoga pa je zletela mimo gola. Takoj v naslednjem napadu še en nevaren strel Maribora. Močno je ustrelil Blaž Vrhovec, žoga pa je oplazila prečko!